T. Anders – Modern Talking

Thomas Anders (właściwie Bernd Weidung) od dzieciństwa interesował się muzyką i pobierał lekcje gry na fortepianie. Uczył się muzyki w Eichendorff-Gymnasium, w Koblencji. Jego kariera zaczęła się w 1980 roku, gdy wygrał konkurs młodych talentów w Radiu Luxemburg, a następnie podpisał kontrakt z wytwórnią CBS. Wówczas wydał pierwszy singiel „Judy”. Przez pięć semestrów studiował muzykologię na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji.

W 1983 roku kompozytor Dieter Bohlen, zafascynowany głosem Thomasa, zaproponował mu nagranie niemieckiej wersji utworu F.R. Davida, pt. „Pick Up The Phone” („Was macht das schon”). Nagrali również niemiecki cover piosenki „Send Me an Angel” („Heißkalter Engel”) australijskiej grupy Real Life. W 1984 roku artyści założyli duet Modern Talking, z którym bardzo szybko odnieśli międzynarodowy sukces. 3 lata później zespół zawiesił działalność.

W 1989 roku Thomas Anders wydał swoją pierwszą solową płytę „Different”, przy współpracy z byłym producentem Eltona Johna – Gusem Dudgeonem. Jednak ten i następne sześć albumów nie przyniosły mu większego sukcesu. W 1998 roku nastąpiła reaktywacja Modern Talking i wydanie albumu „Back For Good”. 21 czerwca 2003 roku w Berlinie Modern Talking dał pożegnalny koncert i przestał istnieć. Thomas Anders kontynuuje karierę solową. W 2004 roku został wydany jego solowy krążek pt. „This Time”, a dwa lata później jazzowo-swingowy album „Songs Forever”. W lutym 2010 roku światło dzienne w Rosji (status platyny) i na Ukrainie ujrzała płyta „Strong”. Kolejne wydawnictwo nosiło tytuł „Two”, a zostało utworzone w duecie ze znanym niemieckim producentem Uwe Fahrenkrogiem-Petersenem, który komponował m.in. dla znanej niemieckiej piosenkarki Neny. W pierwszym tygodniu sprzedaży krażek zajął 11. miejsce na niemieckiej liście albumów (utrzymał się tam przez 5 tygodni). Pierwszy singiel z nowej płyty nosił tytuł „Gigolo”. Znajdował się on na liście sprzedaży przez 4 tygodnie. 16 listopada 2012 roku Thomas wydał swoją pierwszą świąteczną płytę „Christmas for You”.

Po dłuższej przerwie, bo dopiero w 2016 roku, artysta przypomniał o sobie wydawnictwem pt. „History”, zawierającym przearanżowane hity z czasów Modern Talking, a także dwie całkiem nowe piosenki. 2017 rok to dla Thomasa Andersa powrót do muzycznych korzeni, po bardzo długim okresie śpiewania po angielsku wraca do języka ojczystego, nagrywając „Pures Leben”. Okazuje się to „strzałem w dziesiątkę”, Anders w końcu osiąga solowy sukces w swojej ojczyźnie. Jeszcze większą popularność odnosi wydany rok później krążek „Ewig Mit Dir”, dwa single: „Das Leben ist jetzt” i „Sie Sagte Doch Sie Liebt Mich” (duet nagrany z Florianem Silbereisenem) długo okupywały wysokie miejsca na niemieckiej liście przebojów. W maju 2019 roku Thomas Anders odbył swoją pierwszą solową trasę koncertową po Niemczech zatytułowaną „Ewig Mit Euch”.

Artysta występował m.in. z Lian Ross.

Chcesz zorganizować koncert Thomasa Andersa ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE