Sześć Złotych

Zespół tworzą profesjonalni muzycy – studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Lwowie. W repertuarze znajdują się piosenki ulicy lwowskiej, przeboje muzyki retro, utwory instrumentalne, polskie pieśni wojskowe, patriotyczne, piosenki ukraińskie, muzyka sakralna, utwory operowe i standardy jazzowe. Redaktor Ewa Szakalicka nagrała dla TV Polonia film o grupie pt. „Kultura nie zna granic – Sześć Złotych”. Artyści stale współpracują z Polskim Radiem Lwów oraz dwutygodnikiem „Kurier Galicyjski”.

Zespół koncertował w Polsce, Mołdawii, na Łotwie, Ukrainie i Białorusi. Wystąpił jako „gwiazda wieczoru” podczas Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu, na XIV Nadbużańskich Spotkaniach Artystycznych w Hrubieszowie, II Przeglądzie Piosenki Kresowej w Jarosławiu, Prezentacjach Kultury Polaków z Kresów Wschodnich i Bukowiny w Zielonej Górze oraz na XIV Spotkaniach z Piosenką Lwowską i Kresową „TA JOJ 2010”.
Formacja jest laureatem Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, Festiwalu Kultury Polskiej oraz Festiwalu Kultur Etnicznych na Ukrainie i Festiwalu Polska Wiosna w Mołdawii.
Występ grupy w Operze Narodowej w Kijowie wysoko ocenił Minister Kultury Ukrainy Wasyl Wowkun. Podczas obchodów 70. Rocznicy Agresji Rosji Sowieckiej na Polskę artyści zaśpiewali przed przedstawicielami Polskiego Parlamentu i Kancelarii Prezydenta RP.

W ofercie:
– piosenki lwowskie i kresowe,
– pieśni wojskowe i patriotyczne (uroczystości patriotyczne),
– utwory instrumentalne,
– kolędy autorów lwowskich – kolędy tradycyjne (okres Bożego Narodzenia),
– przeboje jazzowe,
– piosenki ukraińskie,
– oprawa muzyczna Mszy świętej,
– piosenki religijne,
– arie.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Sześć Złotych ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE