Stauros

Zespół powstał w 1997 roku na Śląsku. To pełna optymizmu i pozytywnej energii sześcioosobowa grupa, która nie posiada żadnej filozofii, nie chce również być zaszufladkowana. Chce natomiast dzielić się radością, jaką czerpie z grania, pisania, tworzenia, bawienia się tym, co robi. Przekazywanie pozytywnej energii podczas koncertów sprawia, że Stauros ma jeszcze więcej werwy do tworzenia kolejnych, wpadających w ucho utworów.
Swoją wspólną przygodę z muzyką artyści rozpoczęli, grając muzykę innych wykonawców w klubach, pubach, podczas koncertów plenerowych, a potem także w dużych salach koncertowych. Po pewnym czasie jednak doszli do wniosku, że czas wydać własną płytę z muzyką, więc zaczęli pracę nad materiałem. I tak jesienią 2000 roku podpisali kontrakt na album „Dla Was”. Rok później krążek ukazał się w sklepach, a pierwszym singlem promującym był utwór „Jaki tu spokój”, który wykorzystano w czołówce kultowego filmu „E=mc²”.
Jesienią 2003 roku pojawiła się druga płyta zatytułowana „Jesteśmy” z takimi piosenkami, jak „Bal”, „Jesteśmy” oraz „Numer 1”. Nowością jest pojawienie się sekcji dętej, która ubarwiła całość i sprawiła, że niektóre utwory stały się jeszcze bardziej wpadające w ucho.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Stauros ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE