Stare Dobre Małżeństwo

Stare Dobre Małżeństwo (SDM) – polska grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Zespół wyrósł z kręgów studenckich, zaczynali jako duet męskich głosów i gitar. Byli to Krzysztof Myszkowski oraz Andrzej Sidorowicz. Ci dwaj panowie grali ze sobą w szkole średniej, a później na studiach. Pierwszemu kibicowali studenci z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, drugiemu zaś z Politechniki. Na jednym z akademickich występów zapowiadający chłopaków spiker pierwszy raz określił ich jako Stare Dobre Małżeństwo, powiedział tak, gdyż uważał, że znają się i grają ze sobą tak długo, więc można przypisać im taką nazwę. Etykieta na początku była wspominaną anegdotą, lecz później przerodziła się w nazwę zespołu, która przetrwała do dzisiaj.

Skład powiększył się po koncercie na FAMIE, gdzie zespół zaprosił Wojtek Bellon, który to wcześniej na festiwalu w Krakowie odkrył fenomen gości z Poznania. Ola Kiełb zasiliła męską grupę swoim niebiańskim głosem, później w 1984 dołączył też Sławek Plota, Andrzej Sidorowicz zrezygnował. Pod koniec lat osiemdziesiątych rozstała się z zespołem jedyna kobieta, ze składu został tylko Krzysztof Myszkowski, a do niego dołączyli i grają do dziś: Wojciech Czemplik wirtuoz skrzypiec, Roman Ziobro – wspaniale pulsujący basista oraz Ryszard Żarowski – niezwyciężony gitarzysta klasyczny i elektryczny.
Na początku sezonu artystycznego 2002/2003, po długoletniej współpracy, z zespołem pożegnał się Roman Ziobro, a jego miejsce zajął również znakomity basista Robert Szydło.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE