Soundcheck

Soundcheck tworzy czterech niezwykle utalentowanych, wrażliwych, często nagradzanych i wyróżnianych artystów. Formacja istnieje na rynku muzycznym od 2002 roku. Na swoim koncie ma sześć płyt, które zdobywały pozytywne recenzje w wielu krajach Europy. W repertuarze zespołu można znaleźć przede wszystkim kompozycje saksofonisty Macieja „Kocina” Kocińskiego. Indywidualny styl, jak również niebanalne brzmienie muzycy uzyskują dzięki wszechstronnemu wykształceniu, a także ogromnej pasji.

Soundcheck proponuje nie tylko klimaty jazzowe najwyższej klasy, pełne nieprzewidywalności i wolności artystycznej, ale też łączenie muzyki z poezją lub filmem. Dzięki temu koncerty zespołu wychodzą poza ramy, stając się wyjątkowymi wydarzeniami kulturalnymi. Zróżnicowany repertuar pozwala na dopasowanie go do różnego rodzaju wydarzeń.

Twórcy kwartetu:

Maciej Kociński
Gra na saksofonie altowym, tenorowym, sopranowym, klarnecie i EWI (Electric Wind Instrument). Został nominowany do „Fryderyka” w dwóch kategoriach: pierwsza – „Jazzowy Kompozytor Roku” (za albumy „Soundcheck III Druglum” oraz „Marysia – wiersze z Kazachstanu”), druga – „Jazzowy Debiut Roku”.

Krzysztof Dys
Pianista związany głównie z jazzem nowoczesnym i awangardowym, a także z klasyką oraz muzyką kameralną. Współpracował z wielkimi muzykami. Inspiracją dla Krzysztofa są dzieła kompozytorów rosyjskich, jak również artystów amerykańskich.

Andrzej Święs
Czołowy kontrabasista jazzowy młodego pokolenia. Na scenie zadebiutował w 2004 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors w Krakowie, gdzie zdobył II nagrodę. Na swojej drodze artystycznej pracował z wybitnymi muzykami.

Krzysztof Szmańda
Wybitny perkusista, który swoje umiejętności doskonalił m.in. w Los Angeles. Członek międzynarodowego kwintetu jazzowego Kattorna. Na festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu został indywidualnie wyróżniony. Krzysztof to artysta Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, współpracuje też z orkiestrami Filharmonii Narodowej oraz Sinfonia Varsovia.

Zobacz także: Kocin Kociński Trio.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Soundcheck ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE