Sidney Polak

Sidney Polak, właściwie Jarosław Marek Polak, to polski muzyk, kompozytor, autor tekstów. Jego pierwszym zespołem była Cytadela, w której grał od 1988 r. do 1994 r. W międzyczasie, w 1990 r. został perkusistą reaktywowanego zespołu T.Love. W tym samym czasie wraz z Maćkiem Majchrzakiem stworzył Incrowd, w którym grał do 1998 r. Cztery lata później artysta rozpoczął karierę solową z zespołem Sidney Polak, a w 2004 r. wydał z nim płytę, na której zaprezentował muzykę reggae, hip-hop i folk. Album i muzyk otrzymali sześć nominacji do nagrody Fryderyk 2004 (wygrał w kategoriach: „Kompozytor Roku”, „Autor Roku” i „Album Roku – Muzyka alternatywna”).

27 marca 2009 r. miała miejsce premiera drugiej płyty Sidneya pod tytułem „Cyfrowy styl życia”, która została wydana przez EMI Music Poland.

26 października 2018 r. ukazał się trzeci album pt. „3”, będący powrotem do solowej twórczości artysty. Wśród dwunastu utworów znajduje się bonus track „Ajrisz” – związany z akcją T.Cover. Płyta została wydana przez Warner Music Poland.

Koncert Sidneya to znakomita propozycja na imprezy plenerowe, zamknięte i klubowe. Można podczas nich usłyszeć m.in. przeboje „Otwieram wino”, „Chomiczówka”, „Skuter”, „Natalia”. Pozytywna energia, doskonały kontakt z publicznością, doświadczenie sceniczne – to wszystko pozostawia niezapomniane wrażenia wśród publiczności.

Chcesz zorganizować koncert Sidneya Polaka ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE