Shannon

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie. Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasować się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata. Formacja była wielokrotnie nagradzana.

Wraz z zespołem Elphin od 2002 roku grupa współtworzyła Dublin Dancers – jeden z pierwszych irlandzkich show tanecznych w Polsce. Na koncie ma również współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Turnauem, Szamanem z Tuvy – Gendosem, uczestnictwo w „Jazz Campingu – Kalatówki”, a także występy na międzynarodowych festiwalach muzyki.

Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i world z rockiem, jazzem, czy popem, od lat stanowi charakterystyczną cechę stylu Shannon, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz nieustannie rozwijanej umiejętności gry na irlandzkich whistlach i mandolinie, od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia).

W dorobku grupy znajdziemy albumy studyjne, ścieżkę dźwiękową do filmu „1409. Afera na zamku Bartenstein”, singiel z grupą „Ryczące 20-tki”, projekt z szamanem z Tuvy – Gendosem, funkcjonujący przez dwa sezony projekt „Shannon Unplugged” oraz program z orkiestrą kameralną – Celtic Rivers Orchestra wraz z jego drugą odsłoną – „Spring Storm”, gdzie wszystkie orkiestracje zostały wykonane przez legendę polskiego jazzu, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera Zbigniewa Namysłowskiego.

Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia – Oisin Dillon.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Shannon ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE