Shamrock

Shamrock liczy sobie już wiele wiosen. Powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie której późniejsi założyciele zespołu, urzeczeni otaczającym ich pięknem „Zielonej Wyspy”, postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock. Grupa od początku swego istnienia jest kojarzona z muzyką celtycką, sama nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii. Utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jigi i reel’e, do jakich przywykło ucho znawcy gatunku, jak i zaaranżowane na „Sham-rockowy” sposób żywiołowe i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej zarówno irlandzkiej, jak i polskiej, a także nieco bardziej współczesne stylistycznie, aczkolwiek nawiązujące do niej.

Zespół kilkakrotnie prezentował się w telewizji, w programach: „Kawa czy Herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Teleexpress”. Był gościem wielu audycji programów Polskiego Radia. Jednak największym wydarzeniem w historii była nominacja w roku 2003 do nagrody „Fryderyk” w kategorii „Album Roku Etno/Folk” za płytę „Celtic”. W związku z nominacją do nagrody, muzycy grupy zostali członkami Akademii Fonograficznej ZPAV.

Nominacja była wydarzeniem, które przyniosło zespołowi nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk – Włócznię Jaćwinga w kategorii „Wydarzenie Kulturalne Roku 2003”.

Formacja grała zarówno podczas festiwali w Polsce, jak i za granicą. W trakcie kilku z tras koncertowych rozgrzewał publiczność przed takimi sławami, jak Brainstorm, Ottawan, czy litewski reprezentant na Eurowizji – Skamp. Podczas pobytu w Irlandii i Szkocji grupa była uczestnikiem Festiwalu w mieście Sligo, podczas którego członkowie brali udział w sesjach muzycznych w pubach irlandzkich.

Program świąteczny

Kolędowanie z Shamrockiem to świąteczny muzyczny projekt bożonarodzeniowy, który nawiązuje do bogatej i lubianej przez nas wszystkich tradycji kolędowania. W tym pięknym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, grupa daje swoim słuchaczom możliwość uczestniczenia w niesamowicie klimatycznym wydarzeniu, jakim bez wątpienia są te koncerty. Wszyscy uwielbiamy wspólne kolędowanie, śpiewanie znanych kolęd i pastorałek. Shamrock wykona najbardziej znane, polskie kolędy i pastorałki, a także własne kompozycje, przeplatane i wzbogacone tradycyjnymi, energicznymi melodiami irlandzkimi. Widownia, razem z zespołem, będzie mogła zaśpiewać kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Z narodzenia Pana”, „Mizerna Cicha” i wiele  innych.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Shamrock ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE