September

Szwedzka wokalistka wykonująca muzykę taneczną oraz pop. Pierwszym jej przebojem był utwór „La La La (Never Give It Up)”. Kolejne piosenki („We Can Do It”, „September All Over”) promowały debiutancką płytę pt. „September”. Sam album został wydany tylko w Finlandii i rodzimej Szwecji, gdzie zajął 36. miejsce na liście muzycznych bestsellerów. Kolejnym krążkiem był „In Orbit”, wydany m.in. w wielu krajach europejskich (także w Polsce), jak również w Japonii i Chinach.

Pierwszy singel promujący to „Satellites”, który doszedł do 8. miejsca w amerykańskim notowaniu magazynu Billboard – Hot Dance Airplay. „Satellites” przyniósł September ogromną popularność w jej rodzimym kraju, gdzie sprzedał się w nakładzie ponad 20 000 kopii i uzyskał status platynowej płyty. Następnym singlem była piosenka „Looking For Love”, która zadebiutowała na 17. miejscu w Szwecji i na 10. w Hiszpanii, jednak jednym z największych hitów artystki jest piosenka „Cry For You” – ostatni singel promujący drugi album. Zajął on czołowe miejsca na wielu narodowych listach, w samej Polsce doszedł do 2. pozycji w Polish Airplay Chart, czyli liście najchętniej granych piosenek przez stacje radiowe, oraz do 5. miejsca w Polish National Top 50. W rodzimej Szwecji singel uzyskał status złotej płyty. Wokalistka z „Cry For You” wystąpiła w finale konkursu o Bursztynowego Słowika 44. Międzynarodowego Sopot Festival w 2007 r., a także 1 września w Operze Leśnej w Sopocie – zajęła 3. miejsce w głosowaniu telewidzów.

Podczas wakacji 2007 r. September wzięła udział w letniej trasie koncertowej TVP 2 i Radia Eska – Hity na czasie. Wokalistka odwiedziła Polskę również w październiku, kiedy to zagrała na imprezie promującej ofertę Orange Music. Przebój „Cry For You” stał się motywem spotu promującego taryfę Orange.
„Can’t Get Over” jest pierwszą piosenką promującą album „Dancing Shoes”, który został wydany jesienią 2007 r. „Until I Die” to kolejny singel z tego krążka, stał on się kolejnym hitem na miarę „Cry For You” – piosenka na liście Polish National Top 50 doszła do 6. miejsca. Utwór został wykorzystany w reklamie Plus GSM.
W związku z sukcesami singli September na dance’owych listach Billboardu, w lutym 2008 r. wypuszczono czwarty album studyjny, przygotowany specjalnie dla USA – znalazły się na nim największe przeboje artystki. Dwa miesiące później podobny zabieg wykonano, tworząc krążek przygotowany specjalnie dla Holandii i Belgii.
Na początku 2008 r. „Cry For You” został wydany w wielu europejskich krajach. W Wielkiej Brytanii utwór dotarł do 5. miejsca na oficjalnej liście sprzedaży singli i sprzedał się dotychczas w blisko 200 000 nakładzie. Piosenka stała się również przebojem w Holandii, Czechach, a także we Francji i w Danii.

Chcesz zorganizować koncert September ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE