ŜANĜO

Grupa prezentuje muzykę wpisującą się w nurt world music. Idea przyświecająca działaniom artystów to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów jako zintegrowanej wspólnoty. Twórcy biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy, chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy. Dzięki tym doświadczeniom oryginalne instrumenty z odległych zakątków globu mogą zabrzmieć wspólnie.

Na program koncertowy składa się muzyka autorska, do której powstania przyczyniła się inspirująca różnorodność kultur świata. W wykonaniu artystów dolnośląskich, wchodzących w skład zespołu, tradycja etniczna Ziemi jest monolitem. Nie zapominają oni również o własnych korzeniach, z powodzeniem przeplatając występy słowiańskimi instrumentami dętymi i smyczkowymi, związanymi z folklorem rodzimym.

Przesłanie ŜANĜO jest podobne do tego, które skłoniło Ludwika Zamenhofa do stworzenia międzynarodowego języka, który jest sposobem na komunikowanie się, nie wypierającym mowy regionalnej. Formacja w swoich tekstach (tłumaczonych na esperanto) wypowiada najszczersze życzenia, by wojny zastąpiło wspólne muzykowanie i taniec.

Chcesz zorganizować koncert zespołu ŜANĜO ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE