Sabina SAGO

Polska wokalistka, aktorka musicalowa, kompozytorka, autorka tekstów. W wieku 15 lat rozpoczęła przygodę ze śpiewaniem w Opolskim Studiu Piosenki przy Amfiteatrze Opolskim. W 2003 r. zajęła trzecie miejsce w konkursie „Debiuty” na 40. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z zespołem Savine.  W tym samym roku rozpoczęła współpracę z Opole Gospel Choir, z którym wystąpiła w koncercie z okazji 25-lecia Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II w Warszawie oraz koncercie „Świat w obłokach” w hołdzie Markowi Grechucie na KFPP w Opolu w 2006 r. W Gliwickim Teatrze Muzycznym rozwijała karierę musicalową. Posiada tytuł Aktora Scen Muzycznych.

Współpracowała muzycznie z wieloma polskimi artystami. Autorski utwór artystki „W sypialni” możemy usłyszeć jako tytułową piosenkę filmu Tomasza Wasilewskiego o tym samym tytule. Wzięła również udział w drugiej edycji telewizyjnego programu „The Voice of Poland”, po którym często określano ją polską Tiną Turner.

W 2017 r. wystąpiła na koncercie „Mocne Granie” z okazji 65. rocznicy powstania Radia Opole. Rok później w Radio Opole prowadziła swoją autorską audycję „Dobre Granie Ekstra”.

Również w 2018 nagrała swój pierwszy solowy singiel pt. „Kiedy” we współpracy z Piotrem Łukaszewskim i Karoliną Kozak w studio Custom34.

Bierze udział w akcji „Bieg po nowe życie”, mającej na celu wsparcie Polskiej Transplantologii.

Zobacz także: Sabina SAGO Świątecznie.

Chcesz zorganizować koncert Sabiny SAGO ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE