Rotten Bark

Zespół powstał w grudniu roku 2005, kiedy Adrian „Adi” Owsianik oraz Piotrek Kowalik, grający w różnych formacjach, zdecydowali się założyć wspólny side-project. Dopiero latem 2006 r. uformował się cały skład. Wtedy to dołączyli do nich: Paweł Nazaruk, Mateusz Struzik oraz Kuba Sobiecki (Mateusz i Kuba byli wówczas członkami Critical Mass – metalowego zespołu, którego wokalistą był Adrian). W lipcu 2006 r. Rotten Bark zagrał pierwszy koncert.

Kilka miesięcy później grupa zmieniła skład. Następnie ukazało się pierwsze demo. Znajdował się na nim m.in. utwór „Don’t Give Up”. Rotten Bark koncertował, promując materiał do końca 2007 r. 2008 r. upłynął na nagrywaniu wokali do debiutanckiego albumu. Kolejne miesiące to okres metamorfozy – wtedy ukształtował się dotychczasowy styl zespołu. Formacja zaczęła więcej koncertować i tworzyć nowe utwory. Zespół następnie zamknął się w studio Mietka Jureckiego w Lublinie, by nagrać pierwszy singiel zatytułowany „Chillin’ Out”. Na płycie ukazał się również nagrany ponownie „Don’t Give Up”.

W lipcu 2010 r. Rotten Bark rozpoczął nagrywanie pierwszego, debiutanckiego albumu w State Of Sound Studio. Kilka tygodni po sierpniowym koncercie na Coke Live Festiwal 2010 nastąpiły zmiany w składzie grupy.

Rok 2011 to czas sporego przełomu dla formacji. Zespół dotarł do finału programu „Must Be The Music”, gdzie później pojawił się w roli gościa. Zaledwie kilka tygodni później grupa wystąpiła jako finalista koncertu TOPtrendy 2011 w Sopocie. Rotten Bark miał przyjemność supportować Paramore podczas Rock In Summer Festiwal 2011 w Warszawie.

W maju 2012 r. światło dzienne ujrzał singiel zespołu zatytułowany „Womanman”. Premiera połączona była z występem grupy w programie „Się Kręci Na Żywo”, gdzie można było usłyszeć nowy utwór po raz pierwszy.

Późniejszy czas przyniósł zmiany w stylistyce grupy, m.in. ukazał się pierwszy lekki i melancholijny utwór w języku polskim pt. „Nie Mów Nic”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Rotten Bark ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE