Renata Przemyk

Polska piosenkarka i kompozytorka. Sprzedała ponad 500 tys. egzemplarzy wszystkich swoich płyt. Karierę muzyczną rozpoczęła w 1989 r. na XXV Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobyła Grand Prix oraz Nagrodę Dziennikarzy. Przez rok śpiewała w zespole Ya Hozna. Po rozstaniu z grupą w listopadzie 1990 r. rozpoczęła karierę solową. Zapraszana była na wiele ważnych festiwali piosenki, m.in. do Opola, Jarocina, Wrocławia, Sopotu.
Nagrała liczne albumy, nawet z muzyką do spektaklu teatralnego „Balladyna” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. Większość z jej płyt pokryła się złotem. W 2003 r. Renata Przemyk wydała krążek z największymi przebojami (m.in. „Babę zesłał Bóg”, „Protest Dance”, „Ostatni z zielonych”, „Zero”, „Bo jeśli tak ma być”), podsumowujący jej dotychczasową karierę. Na tym albumie utwór „Kochana” wykonała w duecie z Kasią Nosowską.
Artystka wielokrotnie koncertowała w kraju i za granicą (Francja, Niemcy, USA). Od 20 lat współpracuje z Anną Saraniecką, która jest autorką tekstów jej piosenek oraz menedżerem.
W 2008 Renata zadebiutowała jako aktorka teatralna rolą Hortensji w spektaklu „Terapia Jonasza” w chorzowskim Teatrze Rozrywki, w rok później można było oglądać ją w roli Meksykanki w przedstawieniu „Tramwaj zwany pożądaniem”. Skomponowała również muzykę do songów w spektaklu Freda Apke – „Odjazd”.
W 2009 r. Renata Przemyk założyła akustyczne trio o nazwie Acoustic Trio. Nowy projekt zakłada więcej improwizacji podczas koncertów. W repertuarze znajdują się kameralne, wyciszone, melancholijne utwory artystki.

Chcesz zorganizować koncert Renaty Przemyk ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE