Rebelianci

Lata 90. Grupa przyjaciół muzyków zainspirowanych muzyką najbardziej znanych sław southern rocka, takich jak Lynyrd Skynyrd, The Allman Brothers Band, Blackfoot czy Blackberry Smoke, dołączyła do wokalisty muzyki country. Przez prawie 15 lat Dariusz „Goryś” Gorczyński, Grzegorz „Pauza” Woźniak, Jarosław „Chudy” Hermanowicz, Bogdan „Bobesz” Mróz oraz Bogdan „Boczek” Chojnowski zmieniali oblicze i brzmienie zespołu. Stali się rasowymi rockmanami, ludźmi wolnymi i otwartymi na różne gatunki muzyczne, którzy nie zapomnieli o korzeniach, takich jak blues, czy rock’n’roll. Z końcem roku 2012 wokalistą zespołu został Michał Borowiec – wykształcony muzycznie wokalista, który, jak pozostali członkowie zespołu, jest zainspirowany muzyką southern rock. W taki oto sposób w 2012 roku powstaje pochodząca z Opolszczyzny southern-rockowa grupa. Obecnie w skład zespołu wchodzi sześciu charyzmatycznych muzyków z olbrzymim doświadczeniem scenicznym. Ich twórczość jest inspirowana południowym klimatem Stanów Zjednoczonych. Koncerty zespołu są zawsze bardzo energetycznym i niezapomnianym widowiskiem.
Muzyka Rebeliantów najlepiej wypada na dużych plenerowych koncertach, gdzie w pełni można docenić rasowe brzmienie przesterowanych gitar, potężnego basu i mocno grającego serca perkusji. Jesienią 2013 roku zespół nagrał swoją pierwszą autorską EP-kę pt. „Southern Soul”, a na początku 2014 roku nagrany został maxi singiel zatytułowany „Zostać na scenie”. Obie pozycje, wkrótce po ukazaniu się, zostały ciepło przyjęte i uzyskały bardzo dobre recenzje w środowisku rock’n’roll’a.
Grupa ma na koncie wiele koncertów zagranych w kraju i za granicą. Występowała na jednej scenie z takimi artystami, jak: Maryla Rodowicz, Lady Pank, Cree, Renata Przemyk, Mech, Oddział Zamknięty, Oberschlesien, Kruk, Andrzej Nowak & Złe Psy, TSA i innymi. To właśnie Rebelianci zostali wybrani spośród wielu zespołów do zagrania wspólnego koncertu z legendarną polską grupą Dżem w opolskim amfiteatrze z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do UE.
Razem z zespołem Dżem występowali również podczas XXIV Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Radawie. Zespół został także zaproszony do zagrania podczas koncertu charytatywnego dla Tomasza „Kowala” Kowalskiego w Teatrze Śląskim w Katowicach. Nie sposób pominąć również faktu świetnie układającej się współpracy, a co za tym idzie – kilku fantastycznych koncertów zagranych wspólnie z kolejną legendą polskiego rocka – grupą Cree i Sebastianem Riedlem. Jako jedni z nielicznych zostali zaproszeni do zagrania koncertu z okazji 20-lecia Cree, który odbył się na dzikiej plaży Paprocany w Tychach.
Rebelianci to zespół uniwersalny, który świetnie wypada na dużych scenach plenerowych, typu dni miasta, zloty motocyklowe itp., ale równie doskonale brzmi na mniejszych salach widowiskowo-koncertowych oraz podczas imprez klubowych. W ofercie koncerty elektryczne oraz akustyczne.
Rebelianci od wielu lat związani są z Krapkowickim Domem Kultury oraz studiem nagrań „P.R.OJEKT” Piotra Rudnera.

Zobacz także:

Rebelianci R&R,

Tribute to Perfect.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Rebelianci ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE