Proletaryat

Dla fanów i znawców rocka to jeden z najważniejszych wykonawców w naszym kraju. Dzięki prostej muzyce gitarowej mocno osadzonej w tradycji punk rocka lat 70. oraz tekstom opisującym problemy, z jakimi na co dzień borykają się szarzy, zwyczajni ludzie, grupa szybko zdobyła zaufanie punkowej i rockowej publiczności. Absolutna legenda polskiej sceny poruszająca się od początku w estetyce crossover, łącząc perfekcyjnie punk, hard core i metal. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i ogromna rzesza wiernych od lat fanów to sytuacja, do której dąży każdy artysta… Proletaryatowi się udało!

Ponad trzydzieści lat istnienia na polskiej scenie rockowej, nagranych 11 albumów studyjnych, w tym krążek pt. „IV”, który otrzymał status złotej płyty, a ponadto 2 wydawnictwa koncertowe i jedna płyta kompilacyjna, zagranych półtora tysiąca koncertów w kraju i za granicą, w tym na największych scenach i najważniejszych festiwalach – oto niektóre z sukcesów grupy.

Ostatnia płyta zatytułowana „Oko za oko” została wydana w 2015 roku przez MTJ. Aktualnie Proletaryat przygotowuje nowy materiał i regularnie koncertuje.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Proletaryat ?
zadzwoń:    604 349 905;   728 801 721   lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com

Polecamy:

  • UNIVERSE