POLECAMY

Historii zespołu Maanam nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół, który od lat 80. utrzymywał się na szczytach list przebojów do roku 2008, gdy zawiesił swą działalność. W 2010 roku Marek Jackowski odnowił kontakty z Pawłem Markowskim (perkusja), Bogdanem Kowalewskim (bas) i Ryszardem Olesińskim (gitara), muzykami z pierwszego i złotego okresu zespołu Maanam. Są to muzycy, którzy przez prawie ćwierć wieku byli odpowiedzialni za stworzenie charakterystycznego brzmienia zespołu Maanam i byli jego filarem. Efektem tych rozmów było powołanie do życia projektu „ZŁOTY MAANAM”. W 2011 zespół wystąpił w programie telewizyjnym „Szansa na sukces”, w którym Marek Jackowski zwrócił uwagę na utalentowaną wokalistkę Karolinę Leszko, która zaśpiewała utwór Maanamu „Raz dwa, raz dwa”. Po tym, jak Kora Jackowska odmówiła udziału w projekcie, Marek Jackowski zwrócił się właśnie do Karoliny Leszko, by została nową wokalistką zespołu.
Niestety zanim zespół ruszył na swoją pierwszą trasę koncertową, Marek Jackowski zmarł we Włoszech. Muzycy wstępnie mieli dylemat czy kontynuować prace nad odtworzeniem zespołu, jednak w końcu postanowili dokończyć dzieło Marka Jackowskiego, jednocześnie oddając hołd wielkiemu Artyście.
Od listopada 2013 roku trwały intensywne próby „ZŁOTEGO MAANAMU” i w tym roku grupa rusza w trasę koncertową. Zespół podczas koncertów będzie wykonywał klasyczny repertuar Maanamu. Publiczność usłyszy takie przeboje jak „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Cykady na Cykladach”, „Oddech szczura”, „Karuzela marzeń” oraz wiele innych znanych kompozycji.
Dla fanów, którzy dorastali z Maanaem, to jedyna szansa by usłyszeć jeszcze raz, na żywo, ich największe przeboje. Na niektórych koncertach na trasie do zespołu dołączy córka Marka Jackowskiego, Bianca.
Największe przeboje Maanamu, nowa charyzmatyczna wokalistka i nowy show sceniczny – tego nie można przegapić!

Chcesz zorganizować koncert zespołu Złoty Maanam?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com