POLECAMY

Zakopower to zespół muzyczny założony przez skrzypka Sebastiana Karpiela-Bułeckę. Ich debiutancka płyta Music Hal to połączenie tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki, producentem tej płyty był Mateusz Pospieszalski. Nazwa zespołu nawiązuje do miasta Zakopane, z którego pochodzi lider zespołu. Liderem jest Sebastian Karpiel, oprócz niego Zakopower tworzą Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Michał Trąbski i Łukasz Moskal.

Najnowsza płyta zespołu, Na Siedem, została wydana bezpłatnie razem z dziennikiem Polska The Times 20 października 2007. 30 listopada 2007 roku ukazała się sepcjalna edycja płyty Na siedem, poszerzona o dwa nowe utwory oraz covery Gyongyhaju lany zespołu Omega i W dzikie wino zaplątani Marka Grechuty. W pozostałych utworach poszerzono brzmienie muzyczne, m.in. o skrzypce elektryczne, solówki gitarowe itp. W tworzeniu płyty Na siedem swój udział mieli Adam Nowak (teksty), Kayah (tekst), Rafał Bryndal (tekst), Nigel Kennedy (skrzypce elektryczne), Mamadou Diouf (śpiew).

Wieczór kolędowy z zespołem Zakopower oraz Kapelą Sebastiana Karpiela Bułecki!

Dwa różne, przeplatające się koncerty w czasie jednego wieczoru. Program to tradycyjne polskie kolędy i podhalańskie pastorałki ale zdziwiłby się ten, kto spodziewa się tylko klasycznych wykonań. Utwory w tradycyjnym, góralskim, akustycznym wykonaniu (skrzypce, basy podhalańskie, dudy) mieszają się z tymi energetycznymi, nowocześnie zaaranżowanymi. Będzie można zaśpiewać razem z Sebastianem i kolegami popularne kolędy, między innymi: „Gdy się Chrystus rodzi” czy „Przybieżeli do Betlejem”, ale również posłuchać jak się kolęduje na Podhalu.

Elegancki koncert z domieszką kultury skalnego Podhala
ZAKOPOWER & ATOM STRING QUARTET
Program koncertu bazuje na repertuarze Zakopower, ale w dużo większym zakresie opiera się on na folklorze. Jest to na pewno bardziej elegancka i głębiej sięgająca do korzeni odsłona Zakopower, wzbogacona jazzowymi kompozycjami Atom String Quartet oraz udziałem dwuosobowego chórku góralek.

Pojawiają się utwory zaaranżowane na dwa akustyczne kwartety, góralski Zakopower i jazzowy Atomów. Jednym słowem dzieje się, jest różnorodnie i ciekawie, są utwory, które nie były do tej pory grane na koncertach i zupełnie nowe aranżacje tych już znanych, niektóre są dla fanów bardzo zaskakujące (jak np. „Boso”). Każdy koncert w takim zestawieniu to owacje na stojąco zachwyconej publiczności.

Energetyczny koncert z Bregoviciem w tle
ZAKOPOWER & KAYAH
Wyjątkowy koncert Zakopower z gościnnym udziałem Kayah. Połączenie tego, co najlepsze i najbardziej lubiane przez publiczność z repertuarów Kayah i Zakopower. Jednak to, co jest najatrakcyjniejsze w tym duecie, to utwory z bestsellerowej płyty Kayah & Bregovic zagrane bardzo energetycznie z zakopowerowskim charakterem! Program energetyczny, wyrywający ludzi z siedzeń na parkiet.
Zakopower na jazzowo
ZAKOPOWER & DOROTA MIŚKIEWICZ
To bardziej elegancka, uszlachetniona gościnnym udziałem Doroty Miśkiewicz, wersja Zakopower. Prócz gościa jazzowego, zabarwienia występowi dodają zupełnie inne, jazzowe oczywiście, aranżacje piosenek Zakopower oraz rozbudowana sekcja dęta. Na repertuar składają się utwory Zakopower (te, które najlepiej sprawdzają się na koncertach) oraz Doroty Miśkiewicz. Smaczkiem tego projektu są utwory Zakopower, które wykonuje gość.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Zakopower?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com