POLECAMY

„Kwiaty z tamtych lat” to ujmujący i barwny portret zawierający piosenki i wspomnienia. Jest hołdem muzycznym złożonym wyjątkowej i niezapomnianej Marlenie Dietrich. Z pełnym szacunkiem, ale też ze swoistym uporem Jola Wolters interpretuje znane na całym świecie piosenki Marleny. To lekki, a zarazem poruszający program polskiej artystki z Duisburga, która swoim imponującym, pełnym ciepła głosem i swoją charyzmatyczną osobowością sceniczną nadaje recitalowi niepowtarzalnego, indywidualnego uroku. Jest to bardzo osobisty hołd dla wielkiej artystki, która nie tylko ze względu na swoją sztukę, ale także na jej szczególny upór, stała się światową legendą. Prezentowane utwory śpiewane będą w języku niemieckim, częściowo polskim, a przeplecione zostaną opowieściami, cytatami i wspomnieniami w języku polskim.

Jola Wolters – szansonistka, pieśniarka i recytatorka mieszkająca w Niemczech, gdzie od prawie 20 lat daje koncerty, interpretując głównie utwory niemieckie, polskie i francuskie. Od Friedricha Holländera i Jacquesa Brela, przez Agnieszkę Osiecką i Marka Grechutę, od Bertholda Brechta po Kurta Weilla…  Jola Wolters nagrała niezależnie trzy płyty, śpiewając chanson i poezję śpiewaną w języku polskim i niemieckim. Zrealizowała polsko-niemieckie spektakle muzyczne przy wsparciu miasta Duisburg i pod patronatem Pełnomocnika Rządu Federalnego Niemiec ds. Kultury i Mediów.  Przygotowała kilka solowych projektów autorskich. W 2016 roku artystka otrzymała wsparcie finansowe od miasta Duisburg na czytanie polskiej poezji dla dzieci w miejskich bibliotekach Duisburga. 

Chcesz zorganizować koncert „Wspomnienie o Marlenie Dietrich” ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com