POLECAMY

Jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej początku lat 90. Formacja została założona przez wokalistę – Roberta Gawlińskiego (eks-Madame, Made in Poland i Opera) w 1990 roku. Grupa zdobyła olbrzymią popularność już pierwszym albumem, zatytułowanym „Wilki”, wydanym w 1992 roku. Płyta przyniosła największe przeboje zespołu – „Son Of The Blue Sky”, „Beniamin”, „Eli Lama Sabachtani” oraz „Aborygen”. W 1992 formacja pojawiła się na festiwalu w Sopocie, gdzie otrzymała Bursztynowego Słowika.
Kolejne albumy Wilków – „Przedmieścia” (1993) i „Acousticus Rockus” (1994) również zostały bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i krytykę oraz zawierały kolejne przeboje, między innymi: „Indian Summer” i „Sen o Warszawie”.

W 1995 roku Robert Gawliński udanie rozpoczął karierę solową – wydał płytę zatytułowaną „Solo”, na której znalazła się piosenka „O samym sobie”. Płyta miała premierę w dniu 32. urodzin artysty. Płyta ta po pięciu miesiącach sprzedaży uzyskała status złotej.

Kolejne indywidualne albumy Gawlińskiego to „Kwiaty jak relikwie” (1997) oraz „Gra” (1999). Singiel „Sid i Nancy” (z „Kwiatów…”) był jedną z najczęściej granych piosenek w rozgłośniach radiowych.

W listopadzie 2000 roku ukazał się podwójny album „Największe przeboje”, podsumowujący karierę zarówno nieistniejącej wtedy grupy Wilki, jak i solowe sukcesy jej lidera – Roberta Gawlińskiego. Na płycie znalazły się dwa nowe utwory, w tym promująca całość piosenka „Beze mnie o mnie”.

W 2001 roku grupa została reaktywowana. Po siedmiu latach kariery solowej, w kwietniu, Robert ponownie stanął na scenie, jako lider formacji Wilki. Grupa towarzyszyła wtedy w czasie koncertów niemieckiej kapeli Reamonn.

W sierpniu 2002 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu nagrana po aż 8-letniej przerwie. Współproducentem albumu został Jarosław Kidawa. Autorem większości tekstów i muzyki tradycyjnie był Robert Gawliński. Na pierwszym singlu ukazał się utwór „Baśka”, który zdobył wielką popularność, a na festiwalu Opole 2002 wygrał konkurs Premier.

6 listopad 2004 roku ukazał się kolejny album zespołu, zatytułowany „Watra”. Na pierwszym singlu, pilotującym to wydawnictwo znalazło się nagranie „Bohema”.

Na następną studyjną płytę, zatytułowaną „Obrazki”, fani zespołu musieli czekać dokładnie dwa lata. Przed nagraniem materiału zespół zmienił skład – nowi muzycy to Leszek Biolik i Hubert Gasiul, którzy doskonale wpasowali się w zespół, jednocześnie wzbogacając Wilki o własne spojrzenie na muzykę.

Po 6 latach od „Obrazków” zespół przypomniał o sobie płytą „Światło i mrok”. Ostatni album został wydany w 2016 roku i nosi on nazwę „Przez dziewczyny”. Zespół ciągle koncertuje i przypomina o sobie także starymi, dobrymi hitami.

W ofercie:

– koncert „WILKI Największe Przeboje”,

– projekt „WILKI i Przyjaciele” – ekskluzywny koncert, podczas którego wybranych przez Państwa 2 gości zespołu wykonuje 2 swoje największe hity i jeden utwór Wilków. W zależności od dostępności mogą to być – Janusz Panasewicz (Lady Pank), Krzysztof Jary Jaryczewski (Oddział Zamknięty), Anna Wyszkoni, Patrycja Markowska, Urszula lub Andrzej Krzywy (De Mono),

– Wilki Akustycznie z kwintetem Symfoników Gdańskich,

– „Robert Gawliński Acoustic Trio” – mini recital.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Wilki?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com