POLECAMY

Muzyczny rejs w niezwykły świat celtyckich opowieści! Zespół White Sail specjalizuje się w wykonawstwie muzyki świata, a zwłaszcza muzyki celtyckiej i pieśni inspirowanych tematyką morza. Ich piękne, przejmujące interpretacje utworów przenoszą słuchaczy w magiczną krainę celtyckich baśni, legend oraz refleksyjnych ballad. Niedawno ukazała się płyta zespołu zatytułowana „White Sail”.

Założycielami zespołu są Maria Patrycja Wacławik i Kazimierz Dobrowolski, współpracujący ze sobą od 2010 roku. W 2017 dołączył do nich Artur Rozlachowski. Członkowie zespołu mają na swoim koncie bogate doświadczenie koncertowe w kraju i za granicą, a także udział w projektach filmowych i teatralnych. Wokalistka zespołu, Maria Patrycja, współpracowała między innymi z Tokyo Cinema Union, użyczając głosu na ścieżce dźwiękowej do filmu nagradzanego japońskiego reżysera Yusuke Hayamizu. Kazimierz Dobrowolski odznaczony został za zasługi dla kultury przez Prezydenta Miasta Krakowa w 2013 roku.

Nazwa „White Sail” z języka angielskiego oznacza „biały żagiel” i ukazuje, że tematyka morza oraz jego bogata symbolika stanowią dla członków zespołu szczególną inspirację. Białe żagle już w czasach starożytnych zwiastowały nadejście dobrych wiadomości. Przez wieki jawiły się jako symbol nadziei, znak pomyślnego wiatru, zwiastun tego, co dobre i radosne… Dzieląc się swoją muzyką, zespół White Sail pragnie inspirować do odkrywania bogactwa, piękna, tajemniczości i głębi muzyki celtyckiej.

Chcesz zorganizować koncert zespołu White Sail ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com