POLECAMY

Zespół  WHISKEY RIVER istnieje na polskim rynku muzycznym od 1990 roku.

W roku bieżącym przypada jubileusz XX-lecia  grupy, która od momentu założenia pozostała wierna gatunkowi muzycznemu zwanemu muzyką country. Choć wiele ich kompozycji mieści się w konwencji bluesowej czy rock’n’rollowej, a autorski materiał zapełnił dobrych kilka krążków w oczach wiernych fanów pozostają jednym z czołowych i najstarszych zespołów tzw. polskiego nurtu country.
Oprócz niemal corocznych występów na największej europejskiej imprezie dla fanów muzyki country czyli PIKNIKU COUNTRY w Mrągowie, WHISKEY RIVER wielokrotnie występowało na wszystkich imprezach countrowych w naszym kraju docierając również do słuchaczy za granicą w Czechach, Słowacji, Niemczech, Holandii i Rosji.
Nagrania zespołu dotarły także do rozgłośni radiowych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych gdzie słuchano ich z nostalgią (rozgłośnie polonijne) i jako ciekawostkę muzyczną (programy adresowane do zawodowych kierowców oraz fanów bluesa).
Od dwudziestu lat muzycy, których domem jest Śląsk wzdłuż i wszerz przemierzają ze swą muzyką kraj spotykając się z sympatią słuchaczy na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych, festynach, festiwalach nie stroniąc od występów również w małych klubach, pubach itp.
Kilkanaście nagranych płyt wyróżnia się niezwykłą różnorodnością: od zestawów autorskich kompozycji zagranych we własnym rozpoznawanym stylu, poprzez piosenki dla dzieci, kolędy i pastorałki świąteczne po niecodzienne opracowania ludowych śląskich melodii.
Niezwykła jest również lista gości i przyjaciół, których zespół zaprasza do swych projektów: dzieci oraz osoby niepełnosprawne, kapela góralska z Wisły, czarnoskórzy muzycy z dalekiej Kenii.
Właśnie takie ukierunkowanie zainteresowań członków zespołu w stronę nieustannych poszukiwań  w miejsce wyścigu do szczytów komercyjnych list przebojów stanowi o niepowtarzalności śląskiej grupy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Whiskey River?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com