POLECAMY

Warsaw Afrobeat Orchestra (WAO) to jedyny w Polsce i być może jedyny w Europie Wschodniej afrobeatowy kolektyw łączący elementy funku, reggae, jazzu i tradycji muzyki europejskiej. Dziesięcioosobowy skład z trzema unikalnymi żeńskimi wokalami oferujący wybuchowe połączenie muzyki etnicznej, funkowego groove’u i stylowej, rozbudowanej sekcji dętej. Członkowie grupy to aktywni muzycy występujący z wieloma zespołami sceny folk/world music, jak Village Kollektiv czy Żywiołak oraz rockowymi, np. Elvis Deluxe. W marcu 2013 ukazał się pierwszy EP entuzjastycznie przyjęty przez fanów i media.
Grupa natychmiast przykuła uwagę kultowej amerykańskiej wytwórni Ubiquity Records. Owocem jest wydany w listopadzie 2013 singiel winylowy „Only Now” zawierający m.in. remix doświadczonego producenta Bosq z USA. Czerwony winylowy krążek jest zapowiedzią albumu, który ukazał się w 2014 roku. WAO są nie tylko przekaźnikiem nigeryjskiej tradycji Fela Kutiego i jego rodziny, ale wprowadzają również do formuły afrobeatu elementy dubu oraz szeroko rozumianego etno, co nadaje ich muzyce świeżości i oryginalnego brzmienia. „Man Is Enough” – drugi album Warsaw Afrobeat Orchestra ukazał się 3 lutego 2017 i został wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. Zawiera dziesięć utworów utrzymanych w stylu afrobeat/afrofunk.
Grupa prowadzi również warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Warsaw Afrobeat Orchestra?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com