POLECAMY

Vorbire Maestra to zespół założony w 2015 roku przez absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Ogromna pasja i miłość do muzyki tradycyjnej pozwoliły im stworzyć własny styl i oryginalne brzmienie, co zaowocowało nagraniem pierwszej płyty. Wykonując różne gatunki muzyczne podczas wielu prestiżowych festiwali w niemal całej Europie, Ameryce Północnej, Kanadzie, a także w Chinach, artyści występowali już m. in. obok takich sław jak: Nigel Kennedy, Hans Zimmer, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer czy Tomasz Stańko.

Członkowie zespołu Vorbire Maestra to młodzi, lecz doświadczeni muzycy estradowi od lat działający na rynku muzycznym. Specjalizują się w grze na akustycznych instrumentach oraz śpiewie, łącząc muzykę etniczną i jazz. Tworzą własne, oryginalne aranżacje tradycyjnych utworów ludowych, sięgając po elementy klasyki, muzyki współczesnej, improwizację, specyficzną ornamentykę oraz różne techniki wokalne i instrumentalne.

Vorbire Maestra to zespół, który w niezwykły sposób łączy tradycję i nowoczesność. To muzyka prezentowana przez artystów, którzy na tyle opanowali sztukę gry na swoich instrumentach, że stać ich zarówno na wirtuozerię, jak i zabawę dźwiękiem. Na koncertach zespół Vorbire Maestra prezentuje nowoczesne aranżacje muzyki ludowej. Brzmienia prezentowanych utworów zaczerpnięte głównie z tradycji i bogactwa folkloru bałkańskiego zostają zabarwione inspiracjami muzyką klezmerską, rumuńską, cygańską, karpacką, macedońską czy bułgarską. To połączenie niebanalnie dobranego repertuaru i brawurowego wykonania, muzycy podają w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym.

W ofercie specjalnej, zespół posiada również wyjątkowy program artystyczny oparty na muzyce klezmerskiej inspirowanej tradycyjnymi melodiami żydowskimi, najczęściej granymi i śpiewanymi na krakowskim Kazimierzu, skąd wywodzi się grupa Vorbire Maestra.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Vorbire Maestra?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com