POLECAMY

Voice Band –  męski kwartet wokalny z akordeonem powstał z inicjatywy Arkadiusza Lipnickiego.

Zadebiutował w październiku 2007 w Piwnicy Artystycznej “Przechowalnia” w Łodzi.
Intencją Voice Bandu jest prezentacja znanych lub niesłusznie zapomnianych polskich piosenek w nowoczesnych aranżacjach, pozwalających na ukazanie ich piękna, kunsztu wokalnego wykonawców oraz przywrócenie blasku męskim, kameralnym zespołom wokalnym, niezwykle popularnym w pierwszej połowie XX wieku. (The Revellers, Comedian Harmonists, Chór Dana)
W naszej pracy artystycznej szczególną wagę przywiązujemy do solidnego przygotowania utworów, dobrego warsztatu i szlachetnej formy.
Obecnie VB pracuje nad pierwszą płytą, na której znajdą się filmowe i kabaretowe utwory międzywojennej Warszawy.

Dotychczas każde publiczne pojawienie się Voice Bandu wywołało niezwykle radosne i ciepłe reakcje widowni (m.in. w warszawskim teatrze POLONIA, na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu). Prócz tego bardzo pozytywny odzew po audycjach radiowych czy programach TV z udziałem Voice Bandu utwierdza nas w przekonaniu, że Polacy są obdarzeni poczuciem humoru, ale potrafią być także sentymentalni.
W październiku 2008 Voice Band zdobył nagrodę Złoty Liść Retro’2008 na V Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w Warszawie.
Wiosną 2010 widzowie TVN byli świadkami debiutu filmowego- udziału naszego zespołu w serialu “Usta Usta”.

Skład zespołu:

Tomasz Warmijak – I Tenor, kierownik muzyczny
Wokalista i pianista. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu solowego. Uczestnik wielu krajowych i zagranicznych kursów mistrzowskich. Jako solista i kameralista brał udział w różnych projektach muzycznych na wokalnych scenach Polski i za granicą. Z powodzeniem zajmuje się również muzyką rozrywkową (blues, rock, jazz) występując jako wokalista, pianista i aranżer.

Arkadiusz Lipnicki – II Tenor, założyciel, szef zespołu
Artysta kabaretowy, wokalista, parodysta, konferansjer. Od kilkunastu lat związany z Grupą Rafała Kmity, z którą zdobył wiele prestiżowych nagród na festiwalach kabaretowych i teatralnych. Studiował śpiew w krakowskiej Akademii Muzycznej. Uczestnik międzynarodowych kursów mistrzowskich.

Grzegorz Żołyniak – Baryton
Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Współpracując z wieloma scenami muzycznymi w Polsce koncertował w kraju i za granicą z repertuarem zawierającym zarówno utwory z gatunku muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Artysta Filharmonii Narodowej i Warszawskiej Opery Kameralnej.

Piotr Widlarz – Bas
Wokalista i akordeonista. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów akordeonowych. Jako kameralista i chórzysta brał udział w realizacji wielu projektów muzycznych i nagrań w Polsce i za granicą. Artysta Filharmonii Narodowej.

Wacław Turek – Akordeon.
Ukończył z odznaczeniem Liceum Muzyczne w Krakowie i z wyróżnieniem krakowską Akademię Muzyczną. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów akordeonowych.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Voice Band?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com