POLECAMY

Kilka lat temu w Kopenhadze, podczas wspólnych koncertów z orkiestrą symfoniczną, spotkały i zaprzyjaźniły się dwie młode, utalentowane dziewczyny, ówczesne studentki wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, skrzypaczka – Marta Bilińska oraz altowiolistka – Monika Kamińska.

Począwszy od czasów licealnych po dzień dzisiejszy dziewczyny prowadzą aktywne życie artystyczne, biorąc udział w licznych koncertach w kraju i za granicą (Litwa, Niemcy,  Austria, Holandia, Francja, Anglia, Szkocja, Włochy, Hiszpania, Węgry), gdzie doskonalą swoje umiejętności współpracując z wieloma znakomitymi muzykami oraz dyrygentami. Na swoim koncie mają również udział w festiwalach, konkursach instrumentalnych oraz kursach mistrzowskich. Na stałe związane są z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną i kwartetami smyczkowymi, a także współpracują z różnego rodzaju zespołami wykonującymi m.in. muzykę rozrywkową i jazzową.
Po kilku latach przyjaźni, realizując jeden ze swoich planów artystycznych dziewczyny stworzyły oryginalny duet  skrzypcowy ViolLadies. Jest on jedyny wśród istniejących dotąd zespołów tego typu. Oprócz oryginalnego brzmienia instrumentów elektrycznych, talentu idącego w parze z urodą i wysokim poziomem artystycznym wyróżniają się składem zespołu. Subtelna, jasna barwa skrzypiec w połączeniu z dynamiczną altówką o ciepłym, aksamitnym i niskim brzmieniu daje niezwykle szeroką amplitudę brzmieniową i tym samym dostarcza wielu niesamowitych wrażeń. Całości dopełnia szereg nowych, oryginalnych aranżacji w niezwykle bogatym repertuarze największych i najpiękniejszych przebojów, począwszy od muzyki klasycznej, musicalowej i filmowej, poprzez muzykę klezmerską, pop, dance, latino do największych przebojów rockowych.
Repertuar ViolLadies jest niezwykle bogaty i różnorodny – od klasyki na rockowo (V`Symfonia – L.van Beethovena, “Cztery Pory Roku”- A.Vivaldiego, 24 Kaprys – N.Paganiniego), przez muzykę filmową, musicalową, klezmerską ( “Titanic”, “Upiór w Operze”) po przeboje muzyki dance, pop , latino oraz rock ( M.Jackson, ABBA, Cher, S.Twain, T.Jones, Gipsy Kings, C.Santana, K.Jenkins, J.Lopez, B.Adams, Scorpions, EUROPE, Survivor).

Chcesz zorganizować koncert Violladies?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com