POLECAMY

UK Legends – brytyjska grupa pop – rockowa, w skład której wchodzi pięciu legendarnych muzyków. Koncertując razem wykonują największe przeboje zespołów, w których grając przez lata zdobyli uznanie na całym świecie (Smokie, The Animals, Joe Cocker, John Miles, Thin Lizzy i wiele innych). Założycielem i pomysłodawcą grupy są Martin Bland (wokalista i basista) oraz Steve Hutchinson (klawiszowiec i wokalista).

Martin Bland – wokal i bas. Martin wychował się w północnej części Anglii, grając w wielu znanych miejscowych zespołach takich jak Lucas Tyson i Warbeck. Później zaczął pracować z Terrym Slessor (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kosoff, gitarzysta Free) w zespole Beckett, gdzie występował razem z muzykami The Animals i Roxy Music. Zespół zagrał wiele koncertów razem z Johnem Milesem w charakterze specjalnego gościa obok Joe Cockera i Derica Dyera – saksofonisty Tiny Turner. W następnych latach Martin koncertował razem z legendarnym zespołem Thin Lizzy, potem został zaproszony do zespołu The Animals. Grupa, w skład której wchodził Martin, koncertowała bez przerwy na całym świecie, w sumie dając ponad 2000 koncertów. Martin został najdłużej grającym basistą w zespole (jego poprzednik Chas Chandler grał tylko 4 lata). Od 2000 r. komponuje i gra koncerty z legendarną już grupą UK Legends. W 2002 r. Martin koncertował w Skandynawii z Alanem Silsonem, gitarzystą i kompozytorem grupy Smokie.

Stevie Hutch (wł. Steve Hutchinson) – wokal i klawisz. Stevie jest jednym z najdłużej grających członków zespołu The Animals, jego poprzednicy: Alan Price – 3 lata, Dave Rowberry 4 lata. Przyszedł na świat w przybrzeżnym miasteczku Południowego Shields na północnym wschodzie Anglii. Już w wieku 7 lat uczęszczał na lekcje klasycznej gry na fortepianie. W wieku 13 lat zdobył swoją pierwszą poważną pełnoetatową pracę: grał na organach w dwóch słynnych kościołach. W wieku 15 lat miał już wystarczające duże umiejętności, żeby podjąć naukę w Londyńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej, ale zamiast tego pozostał w domu i poddał się wdziękom “Rock and Rolla”. Pod wpływem muzyki takich zespołów jak Deep Purple, Black Sabath, Led Zeppelin i Pink Floyd, Stevie Hutch, będąc w wieku 16 lat zebrał swoją pierwszą kapelę. Niestety był zbyt młody, żeby rozpocząć trasę koncertową po Skandynawii. W międzyczasie kontynuował pracę w wielu innych zespołach hard rockowych takich jak Warbeck, Fragile i Becket razem z założycielem tego zespołu Terrym Slessorem (wcześniej Back Street Crawler, gdzie występował Paul Kossof, gitarzysta Free) i perkusistą Paulem Thompsonem (Roxy Music). Następnie został zaproszony do grupy The Animals. Koncertował z nią aż 8 lat i zagrał ponad 1000 koncertów w USA, Australii, Japonii, na Dalekim Wschodzie, Europie i ZSRR. Steviego można usłyszeć na płytach grupy The Animals w takich albumach jak “House of the Rising Sun”, Greatest Hits” oraz “Interesting Life”. Od 2000 r. komponuje i gra koncerty z legendarną już grupą UK Legends. W 2002r. Stevie koncertował w Skandynawii z Alanem Silsonem, gitarzystą i kompozytorem grupy Smokie.

Graham Hunter – gitara i wokal. W wieku dziesięciu lat podjął naukę na gitarze klasycznej. W wieku 15 lat grał już na gitarze elektrycznej w lokalnych zespołach i stał się lokalną gwiazdą rocka w północno – wschodniej Anglii. Nie musiał długo czekać na propozycje. Najpierw znalazł pracę w zespole wokalisty i frontmana Beckett, później Back Street Crawler, następnie nagrywał z Johnem Milesem i dołączył do Thin Lizzy jako główny gitarzysta podczas trasy w całej Europie. Jest jednym z bardziej cenionych brytyjskich gitarzystów sesyjnych. Od 2000 r. jest gitarzystą legendarnej już grupy UK Legends.

Bernie Lowery – wokali i gitara. W 2002 roku po bardzo pomyślnym zakończeniu europejskiej trasy koncertowej zespołu Smokie, dołączył do grupy UK Legends. Od 2002 r. jest jej głównym wokalistą.

Paul Elliott – perkusja. Paul jest wysoko cenionym brytyjskim muzykiem i wykładowcą. Współpracował z takimi, słynnymi muzykami jak Stu Hamm (Joe Satriani i Steve Vai), Shaun Baxter i John Wheatcroft (Carl Palmer), Guthrie Govan (Asia), Frank Gambale (Chick Corea), Mick Wilson (10CC), Phil Williams (Kieth Emerson), Terry Gregory (Steve Hackett), Jont oraz Richard Niles (Paul McCartney). Paul aktywnie koncertował w Wielkiej Brytanii i Europie, dzieląc podest sceniczny z wieloma gwiazdami. Między koncertami poświęca się szkoleniu perkusistów z niemal całego świata. Jest nauczycielem w swojej prywatnej szkole i głównym perkusistą w Akademii “Music & Sound” zrzeszającej liczną grupę szkół muzycznych oraz wykładowcą w Akademii Muzyki Współczesnej w Guildford. Oprócz tego, jest konsultantem muzycznym w wielu wiodących instytucjach takich jak Związek Królewskich Szkół Muzycznych. W 2000 roku Paul wydał podwójną płytę DVD “Technically Speaking”, na której znalazły się jego wykłady poświęcone technice grania. Płyta została wysoko oceniona i zainspirowała wielu profesjonalnych perkusistów – takich jak Phil Selway (Radiohead), Jason Cooper (The Cure), Laurie Jenkins (Kasabian), Steve Kemp (Hard-Fi ), Ashley Soan (Independent), Luke Bullen (KT Tunstall), Tom Meadows (Duffy), Simon Edgoose (Independent), Mark Heaney (Gang of Four), Laurie Jenkins (Howie Day), Carlos Hercules (George Michael), Dominic Greensmith (Reef), Julian Brown (Will Young), Simon Hartop (The Barbs), Nathan Curran (Basement Jaxx), Laura Fares (Sam Sparro) oraz Chris Hall (Ciam). Od 2000r. Paul jest głównym perkusistą grupy UK Legends.

Chcesz zorganizować koncert zespołu UK Legends?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com