POLECAMY

Zespół TURBO to już legenda polskiego rynku muzycznego. Obchodząca w 2010 roku 30-lecie działalności grupa uświetniła jubileusz znakomitym albumem „Strażnik Światła” oraz trasą koncertową, która odwiedziła większość dużych miast w Polsce. Utwory takie jak „Dorosłe Dzieci”, „Jaki był ten dzień”, „Smak Ciszy” czy „Szalony Ikar” stały się ponadczasowymi przebojami słuchanymi przez coraz to nowsze pokolenie słuchaczy.

Zespół dał już kilka tysięcy koncertów w Polsce oraz wielokrotnie wyjeżdżał koncertować po Europie, gdzie miał okazję wspólnych występów z największymi gwiazdami rocka jak choćby John Mayall, Sepultura, Slade, Halloween, Kreator, Overkill i inni. Płyty zespołu kilkakrotnie zostawały „Płytą Roku” w rankingach muzycznych, a zespół był nominowany do najbardziej prestiżowych nagród, w tym najważniejszej – Fryderyki. Również na rynku zagranicznym ukazało się pięć albumów zespołu wydanych min. przez największą wytwórnię płytową z rockiem w Europie – NOISE RECORDS.
Przez 30 lat muzycy Turbo wielokrotnie gościli na scenach największych polskich festiwali, takich jak Sopot Festival, Festiwal Piosenki w Opolu, Rockowisko, Metalmania, Rock Arena, Festival w Jarocinie i wielu, wielu innych. Przez te wszystkie lata zespół wiele koncertował również za granicą, w Niemczech, Czechach, Austrii, na Słowacji, Węgrzech, w Irlandii, Irlandii Północnej i Szwecji. Zespół wciąż koncertuje.

Płyta „Piąty żywioł” ukazała się 12.11.2013 roku. W marcu 2014 ukazała się jej anglojęzyczna wersja – „Tha Fifth Element”, która zbiera za granicą entuzjastyczne recenzje. Rok 2014 jest rokiem bardzo intensywnego koncertowania, zespół udał się min. na kolejne zagraniczne festiwale do Szwecji i Niemiec. Od kilku lat Turbo przemierza też Polskę z koncertami akustycznymi, które są, zdaniem słuchaczy, „niezapomnianym i klimatycznym, a jednocześnie bardzo energetycznym wydarzeniem”. Rok 2015 to trasa jubileuszu 35-lecia powstania zespołu. Grupa wzięła również udział w prestiżowym festiwalu „Legendy Polskiego Rocka” transmitowanym na żywo przez Polsat, a także została uhonorowana jako główny bohater bijącej rekordy popularności gry planszowej „Thrash’n Roll”. Po koncercie finałowym trasy 35-lecia w Poznaniu, z udziałem wielu gwiazd polskiej muzyki rockowej, zespół opuścił Krzysztof Kurczewski, a Turbo wciąż pracuje nad nowym materiałem.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Turbo ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com