POLECAMY

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu i zarekomendować koncerty unikalnej w Polsce grupy Trio ANIMATO. Jest to zespół harmonijek ustnych składający się z muzyków grających na harmonijce chromatycznej (solowej) – Marek Jaroszyński, harmonijce akordowej (realizującej głos gitary akordowej rytmicznej) – Piotr Bieliński i harmonijce basowej (realizującej głos kontrabasu) – Piotr Włodarczyk.

„Trio ANIMATO” prezentuje opracowania tzw. muzyki klasycznej, operowej i operetkowej, sakralnej, popularnej, tanecznej, latynoskiej, szanty, jazzowej i ludowej. W programie znajdziemy kompozycje Fryderyka Chopina, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johanna Sebastiana Bacha, Johanna Straussa, Stanisława Moniuszki, Henryka Wieniawskiego, Piotra Czajkowskiego, Ludwiga van Beethovena, Astora Piazzolli i innych, jak również takich wykonawców jak Czesław Niemen, Frank Sinatra, The Beatles.

Należy zwrócić uwagę na perfekcyjne aranżacje zachowujące szczególną troskę o zgodność z oryginalnym muzycznym tekstem. Podobnie rozkład głosów na skali muzycznej stwarza takie nieodparte wrażenie. Potwierdzają to liczne głosy czasem zdumionych słuchaczy, że te trzy „niepozorne instrumenty” potrafią oddać brzmienie organów (króla instrumentów) czy nawet pełnego składu orkiestry symfonicznej lub big bandu. Zapewniamy, że godzinny koncert „Trio ANIMATO” pozostawi na długie lata niezapomniane wrażenia w pamięci słuchaczy! Dla podtrzymania wspomnień, po koncercie można nabyć płyty zespołu.

Harmonijka ustna wydaje się wyjątkowo popularnym instrumentem (popularne organki – wycieczki, obozy, muzyka rockowa itd.) w wersji klasycznej (solo, akord i bas) i zasługuje na większą popularyzację. Tajemnica oczywiście tkwi w szczególnie wysokich wymaganiach stawianych muzykowi zarówno w warstwie warsztatowej instrumentalnej, jak i przygotowania materiału nutowego. Muzycy „Tria ANIMATO” posiedli te umiejętności w stopniu mistrzowskim, światowym!

„Trio ANIMATO” działa aktywnie na polskich estradach i m.in. w obiektach sakralnych w ramach Festiwali Muzyki Kameralnej i Organowej wraz z uznanymi artystami z Polski i z zagranicy. Ci ostatni wielokrotnie zapraszają ich na swoje estrady.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Trio ANIMATO? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com