POLECAMY

W hołdzie światowej sławy wokalistce Amy Winehouse stworzony został zakrojony na szeroką skalę projekt koncertowy. Profesjonalni muzycy, oryginalne, porywające aranżacje, promocja w mediach i duże koncerty w całej Polsce. Projekt Tribute to Amy Winehouse, to przedsięwzięcie o charakterze artystycznym. Zespół powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze z inicjatywy muzyków, a przede wszystkim przyjaciół z Zielonej Góry – Agaty Gołemberskiej, wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym oraz Rafała Jędrucha – saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego w w/w projekcie.

Tribute to Amy Winehouse to projekt poświęcony artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki i nam, ludziom kochającym jej twórczość, zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do serc ludzi, którzy ją uwielbiali.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black, Valerie i wiele innych. Elementem łączącym, tożsamym z twórczością Amy Winehouse jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka). Celem nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość.

Agata Gołemberska – wokal

Alan Racz – saksofon tenorowy

Rafał Jędruch – saksofon tenorowy, flet poprzeczny

Mirosław Jędrzejewski – saksofon barytonowy

Michał Woźny – trąbka

Adam Janicki – gitara

Krzysztof Gumienny – gitara

Eryk Nowak – instrumenty klawiszowe

Janusz Lewandowski – gitara basowa, kontrabas

Karol Koza – perkusja

Chcesz zorganizować koncert Tribute to Amy Winehouse?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com