POLECAMY

Chór męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa” powstał w 1906 roku. Od samego początku zajmował czołową pozycję, propagując na licznych koncertach, festiwalach i konkursach muzykę oraz kulturę polską. W ciągu ponad 111-letniej działalności Chór do dnia dzisiejszego dał ponad 3200 koncertów. Należy podkreślić ogromny wkład „Harfy” w krzewieniu patriotyzmu w kraju i za granicą. Dowodem tego są liczne nagrody na międzynarodowych konkursach w Anglii (dwukrotnie II nagroda), we Włoszech (II i III nagroda) oraz konkursach ogólnopolskich w Międzyzdrojach, Pabianicach (I nagrody) i Hajnówce (II nagroda). Najnowsze sukcesy to II nagroda Konkursie Pieśni Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w kategorii Chórów o głosach jednorodnych i Srebrny Dyplom na I Festiwalu CANTAT viWAT  oraz II miejsce na Spotkaniach z Pieśnią Chóralną w Sochaczewie.

„Harfa” współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami, również kameralnymi. Śpiewali z nimi soliści o międzynarodowej sławie. Dyrygentem Chóru jest Paweł Choina – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, aktualnie doktorant tejże Uczelni. Akompaniatorką jest pianistka Joanna Laszczkowska. Korepetytor wokalny to Wojciech Buciński – artysta, śpiewak operowy Chóru Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

W ofercie:

– „Harfa z kolędą”,
– „Insurekcja Kościuszkowska”,
– Koncert z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja,
– „Koncert Warszawski”,
– „Polski listopad z Harfą – Niepodległa”,
– „Wieczór operowy”,
– „Msza W. Lachamana”,
– przedstawienie oparte na baśni Bolesława Leśmiana „O pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”,
– recital Macieja Ufniaka,
– koncert edukacyjny dla szkół – „Echa żołnierskiej niedoli”.

Chcesz zorganizować koncert Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa” ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com