POLECAMY

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie muzyczne. Największe gwiazdy lat 80. w jednym! Pamiętacie kto i kiedy był w Polsce, zarówno na festiwalu w Sopocie, jak i na koncertach? TOP 80 przypomni i przybliży Wam wszystkim Gwiazdy Italo Disco z minionych lat. Gazebo, Ryan Paris, Gina T, Linda Jo Rizzo, Fred Ventura, Ken Laszlo, Brian Ice, Eddy Huntington, Miko Mission. Właśnie takie Gwiazdy zgodziły się z nami współpracować w Polsce w nowym sezonie plenerowym. Zapraszamy na koncerty !

Italo disco – termin marketingowy wprowadzony w 1983 roku przez Bernharda Mikulskiego, założyciela wytwórni płytowej ZYX Music. Termin odnosi się do włoskiej elektronicznej muzyki dyskotekowej z lat 80. oraz muzyki z innych części Europy i Ameryki Północnej, które ją naśladowały. Muzyka italo disco wywodzi się głównie z muzyki disco, funk i euro disco. Typowy utwór nurtu italo disco ma kontrastujące ze sobą zwrotki i refren oraz podkład muzyczny z syntezatora.
Pod koniec dekady lat 80. popularność tego nurtu zaczęła drastycznie maleć, aż w końcu w połowie lat 90. całkowicie zniknął z rynku.
Z italo disco wywodzi się podgatunek tej muzyki: eurobeat. Nieliczne instrumentalne utwory italo disco, tworzone w pierwszej połowie lat 80. przez formacje Hypnosis, Koto i Laserdance, w drugiej połowie lat 80. dały początek samodzielnemu gatunkowi spacesynth (nazywanemu także spacedance czy synthdance). Gatunek ten, podobnie jak italo disco, zniknął ze sceny muzycznej w połowie lat 90., ale po roku 2000, dzięki Internetowi, odrodził się jako niszowy nurt muzyki elektronicznej.
Nurt italo disco wywarł także wpływ na powstanie muzyki house i muzyki techno.
Najbardziej znanymi przedstawicielami są zespoły i wykonawcy tacy jak: Savage, Ken Laszlo, P.Lion, Albert One, Radiorama, Valerie Dore, Sabrina, Scotch, Baltimora, Righeira, Ryan Paris, Spagna, Miko Mission, Mike Mareen, Silver Pozzoli, La Bionda, Gazebo, Eddy Huntington, Den Harrow.
Gatunek ten był pierwowzorem dla nazwy nurtu polskiej muzyki tanecznej – disco polo i bywa często z nim mylony jednak odróżnia go wyraźne przesłanie skierowane do odbiorcy. Muzyka italo disco pomimo prostej i łatwo „wpadającej w ucho” melodii przeważnie zawiera teksty mówiące o życiu oraz troskach z nim związanych, niejednokrotnie dając życiowe rady i wskazówki, natomiast w warstwie muzycznej od disco polo odróżnia brak jakichkolwiek elementów muzyki biesiadnej. Z tego powodu muzyka italo disco często zaliczana jest do muzyki dance.

Chcesz zorganizować koncert TOP 80?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com