POLECAMY

TOMEK LIPIŃSKI  – polski muzyk rockowy (wokalista i gitarzysta, kompozytor, autor piosenek). Po maturze krótko studiował na warszawskiej ASP. Lider i współzałożyciel zespołów Tilt i Brygada Kryzys, współtworzył też zespól Fotoness. Współpracował m.in. z Izraelem, nagrywał również pod swoim imieniem i nazwiskiem (album „Nie pytaj mnie” z 1994 i „To, czego pragniesz” 2016). Wokalista, gitarzysta, jest autorem lub współautorem m.in. takich przebojów jak „Centrala”, „Mówię ci, że”, „To co czujesz, to co wiesz”, „Nie wierzę politykom”,„Runął już ostatni mur”, „Jeszcze będzie przepięknie”, „Nie pytaj mnie co jest dobre, a co złe” i wielu innych. W latach 1991-1993 pisał felietony dla Tylko Rocka. Produkował i prowadził programy muzyczne “60/90” dla TVP (1991-93) oraz koncerty. Był dyrektorem marketingowym BMG Poland (1993), współtwórcą i prezenterem kultowej Radiostacji (1998 – 2000), redaktorem naczelnym Aktivista (2000). Prowadził także show Radia Roxy p.t. “Wysypisko” (z raperem Vieniem, 2010 – 2013) i program Radia Gdańsk “Czarowne chwile ze starym winylem” (z Jackiem Staniszewskim, 2013).

Ma na koncie kilka drugoplanowych ról aktorskich, jest autorem muzyki i piosenek do kilku filmów (m.in. piosenek do obrazu „Słodko gorzki”, za które dostał w 1996 nagrodę na gdyńskim XXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, „Psy II: Ostatnia krew” oraz „Reich“ – wszystkie w reż. Władysława Pasikowskiego, “Tramwajada” – reż. Bolesława Pawicy; także do dokumentalnych filmów i realizacji teatralnych Andrzeja Titkowa). Wziął udział w filmie ”Beats of Freedom” („Zew wolności”), w którym opowiada brytyjskiemu dziennikarzowi i autorowi książek Chrisowi Salewiczowi o historii i roli muzyki rockowej w polskich przemianach lat 70. i 80. Był jednym z inicjatorów założenia Związku Zawodowego Muzyków RP i Związku Producentów Audio Video. W 2011 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Nagrał w różnych składach kilkanaście płyt. Jego najnowszy album z 2015 roku, nosi tytuł “To, czego pragniesz”. Obecnie nagrywa i występuje z zespołem w składzie: Karol Ludew – perkusja, Piotr Leniewicz – gitara basowa i Maciej Dłużniewski – gitary jako Tomek Lipiński.

Tomek Lipiński Unplugged

Trasa Koncertowa Tomek Lipiński Unplugged 2016 pozostawiła po sobie niesamowite wspomnienia. Artysta przemierzył Polskę prezentując swój muzyczny dorobek w nowych akustycznych aranżacjach, dając blisko 40 koncertów. Wspaniale przyjęte występy zapełniły sale koncertowe po brzegi. Tutaj warto podkreślić, że bilety często wysprzedane zostały przedsprzedaży.

Miło nam poinformować o kontynuacji cyklu Unplugged, który zaplanowali w roku 2017. Szczególnie zależy na dotarciu do miejscowości, których nie objęła ubiegłoroczna trasa.

Chcesz zorganizować koncert Tomka Lipińskiego?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com