POLECAMY

toDobro – polski zespół rockowy inspirowany takimi projektami jak The Cure, Joy Division czy The Sisters Of Mercy. Zespół, oprócz świetnej muzyki, zaskakuje publiczność ciekawym imagem oraz atmosferą i dramaturgią przedstawienia. Czasami można usłyszeć, że zespół ten wyprzedza to, co dzieje się na rynku polskiej muzyki, przez co przez ludzi pozbawionych cech wizjonerskich może paradoksalnie zostać uznany jako zjawisko, na które nie ma miejsca w naszym kraju.
W 2002 roku doszło do podpisania kontraktu z wiodącą firmą fonograficzną, niestety wypadek samochodowy, jaki spotkał wracających jeszcze jako Thule muzyków z warszawskiego koncertu, był na tyle przykry w skutkach, że zatrzymał rozwój zespołu aż na okres pięciu lat. W roku 2007 Maniek zaczyna grać w brytyjskim zespole The Cureheads (oryginalny Londyński Tribute Band The Cure) zajmując miejsce dotychczasowego gitarzysty zespołu (Rob Holiday), który zostaje basistą w zespole Marilyna Mansona. Dołącza do międzynarodowego składu (Australia, Holandia, Anglia, Polska), by móc zwiedzić całą Europę, otrzeć się i bywać na party z takimi gwiazdami światowego rocka jak Marilyn Manson czy muzycy grupy This Mortal Coil i stać na scenach, których nie powstydziłaby się niejedna gwiazda.
Za namową przyjaciół oraz pod wpływem pozytywnych doznań i rozbudzonej wyobraźni, jakie dały mu podróże i koncerty z The Cureheads, postanawia stworzyć polski zespól toDobro. Nie da się ukryć, że fascynacja takimi zespołami jak The Cure, Joy Division czy The Sisters of Mercy odcisnęła na utworach toDobro znamię w postaci klimatów tych znakomitych ikon, prekursorów rocka gotyckiego. Dziś toDobro to dojrzały gotowy do zdobycia dusz i zasługujący na uznanie słuchaczy zespół niebojący się zagrać w stylu nowoczesnego cyberpunk czy Marilyna Mansona, ale przede wszystkim pozostający wierny nurtom lat osiemdziesiątych Cold New Wave lub Gothic Old School.

Chcesz zorganizować koncert zespołu toDOBRO?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com