POLECAMY

Granie muzyki afrykańskiej niesie ze sobą ogromnie dużo radości i energii, które są niezbędne w codziennym życiu. Jeszcze więcej radości przynosi dzielenie się nią z innymi ludźmi i obserwowanie pozytywnego wpływu rytmu na funkcjonowanie człowieka. Każdy w mniejszym lub większym stopniu doświadcza rytmu na własnej skórze. Pomijając fakt, ze nasze serce wybija go jednostajnie odkąd tylko ukształtowało się w ciele, rytm występuje wszędzie porządkując ruch, który określa życie na ziemi.

Występ zespołu Tiriba- koncert muzyki afrykańskiej
Zespół Tiriba powstał niespełna dekadę temu i na przestrzeni lat zmieniał się, by osiągnąć obecną, szczytową formę. Tiriba czyli w wolnym tłumaczeniu „taniec kobiet” to nazwa jednego z najsłynniejszych rytmów gwinejskich. Zamiłowanie i pasja- słowa które brzmią górnolotnie, jednak doskonale opisują rzeczywistość, w której funkcjonujemy. Uczymy się od największych mistrzów pochodzących z Gwinei i Mali. Wykonujemy wyjątkowo żywiołową muzykę perkusyjną inspirowaną tradycyjnymi rytmami afrykańskimi.
Dynamiczna i bogata w efektowne aranżacje przyciaga uwagę, niejednokrotnie wzbudzając podziw wśród słuchaczy. Nieodłącznym elementem każdego koncertu jest taniec afro wykonywany przez tancerkę Olgę Kamińską.

Bębny afrykańskie jako narzędzia skutecznej integracji
Djembe to jeden z najbardziej rozpoznawalnych instrumentów etnicznych na świecie. O jego niepowtarzalnym charakterze świadczy prosta konstrukcja i intuicyjny sposób gry.  To niezawodne narzędzie wzbudzania pozytywnych emocji prowokuje do wyrażania siebie i komunikacji z otoczeniem. Dzięki temu uczestnicy otrzymują doskonałą okazję do samoobserwacji oraz otwarcia się na siebie nawzajem.
Gra na djembe ma elementarny charakter i nie wymaga szczególnych umiejętności. Wszelkie konstrukcje rytmiczne, zarówno podstawowe jak i bardziej skomplikowane oparte są o trzy podstawowe dźwięki. Te cechy sprawiają, że bęben idealnie nadaje się do prowadzenia zajęć grupowych.
Zabawa z rytmem staje się jedną z najbardziej naturalnych metod możliwych do wykorzystania w pracy z ludźmi.  Kontakt  z bębnem stwarza pole do wystąpienia ogromnej ilości wrażeń. Wprowadza radość, uśmiech i zadowolenie. Równocześnie redukuje stres, obniża poziom lęku i ułatwia okazywanie emocji.

Zajęcia grupowe oparte o animację bębnami wpływają na pozytywne zachowania wśród uczestników. Wspierają proces komunikacji, poprawiają interakcje społeczne poprzez wzbudzanie zaangażowania. To wszystko zaś odbywa się w atmosferze radości i otwartości.

Spotkanie z tańcem Afro przy muzyce granej na żywo
Taniec Afro to nie tylko energiczna i żywiołowa forma ekspresji, w którą zaangażowane jest całe ciało. Taniec sprawia, że przybliżamy się do siebie nawzajem. Pozwala wyzwolić niczym nieskrępowaną radość, dzięki której zaczynamy wyrażać siebie z dużo większą łatwością. Taniec w rytm muzyki jest naturalnym odruchem.Taniec w rytm muzyki granej na bębnach afrykańskich to rzadkie i niezapomniane doświadczenie. Tak jak każdy rytm posiada konkretne znaczenie tak w przypadku tańca afrykańskiego każdy ruch, każdy krok i gest posiada swoją ukrytą głębię.

Niezwykle trudne jest uchwycenie i opisanie charakteru tradycyjnej muzyki Afryki Zachodniej. Jakbyśmy się nie starali nigdy nie zdołamy oddać go przy pomocy słów. Próba opisania energii, którą wyzwalają bębny można porównać do próby opisania smaku, koloru lub zapachu. Można użyć wyobraźni, jednak nic nie zastąpi doświadczenia tego na własnej skórze.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Tiriba?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com