POLECAMY

Ten zespół udowadnia, że skrzypek to nie tylko na dachu, a wiolonczela to nie tylko Skaldowie. Łamiąc serce Bogusławowi Kaczyńskiemu – kilku wirtuozów instrumentów klasycznych przemyciło szlachetne dźwięki klasyki na sceny festiwali rockowych, do klubów jazzowych, a nawet… na parkiety dyskotek. Postawili sobie jeden cel: dokonać rewolucji, tworząc zupełnie nową jakość na polskiej i ogólnoświatowej scenie muzycznej. Zespół The Plodders powstał na początku 2012 roku w Gliwicach i w zastraszającym tempie podbija serca słuchaczy.
Trzon formacji tworzy grupa przyjaciół, którzy znają się od czasów ławy szkolnej. W skład zespołu wchodzą: jego założyciel Grzegorz Stanienda (wiolonczela), Jacek Dzwonowski (skrzypce), Wojciech Wojtkowiak (skrzypce), Maciej Afanasjew (skrzypce) oraz ten, który podkręca funkową energię i trzyma Ploddersów w rytmicznych ryzach – perkusista Dariusz Gola. Na czele The Plodders stoi charyzmatyczna, obdarzona nietuzinkowym głosem Marta Świątek – aktorka scen muzycznych, laureatka konkursu „Śpiewaj z gwiazdami!” organizowanego przez portal iSing.pl oraz EMI Music Polska, w którym główną nagrodą był wspólny występ z zespołem Feel.
Na czym polega fenomen Ploddersów? Otóż zawodowi, dyplomowani muzycy postanowili wycisnąć z instrumentów klasycznych więcej niż się da. Dokonali niecodziennej metamorfozy instrumentów smyczkowych – skrzypiec, które u Ploddersów często występują w charakterze gitary oraz wiolonczeli, która pełni rolę basu.

Chcesz zorganizować koncert zespołu The Plodders?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com