POLECAMY

The Moon pierwsze kroki postawił w 2012 roku, ale dopiero z początkiem 2015 uformował się właściwy skład. Gitarzysta Piotr „Pido” Pertkiewicz, punkowiec z lat 80., basista Jacek Zieliński, obracający się w klimatach brytyjskiej 4AD, Dominik „Otwieracz” Kołodziejczak, również bębniarz metalowego Mess Age, od ponad dwóch dekad poświęcony metalowej scenie, współautor kilku albumów wydanych na całym świecie. Gitarzysta solowy Mariusz Jasiński, muzyczne serce zespołu. Artysta z ogromną wrażliwością i niespotykanymi umiejętnościami. Zespołowy bank dźwięków, aranżer i wirtuoz w jednej osobie. W latach 90. współtwórca sukcesów zespołu Kancelarya. Skład dopełnia jaśniejsza strona Księżyca, wokalistka Anna Klein, wcześniej związana z Chórem Akademickim.
The Moon pod koniec 2015 r. wydał EP „Ślady”, pół roku później ukazała się EP „Obojętność”. Utwory z obu mini CD to przedsmak pełnego albumu „Nów”, którego premiera miała miejsce w maju 2017 roku. Wydaniem płyty zajęła się sopocka firma Solion.
W ramach promocji płyty zespół gościł u Marka Sierockiego w Teleexpressie i na falach kilkudziesięciu stacji radiowych udzielając wywiadów, prezentując utwory i uczestnicząc w audycjach na żywo. W kilku stacjach kompozycje zespołu zajmowały wysokie miejsca na listach przebojów, utrzymując je przez wiele tygodni. Formacja zadebiutowała również na falach PR WRKL 910 AM w Nowym Jorku, z półgodzinnym wywiadem i prezentacją muzyki w najlepszym czasie antenowym.
Wiosna i lato upływają także pod znakiem USŁYSZ KSIĘŻYC LIVE 2017, seria kilkunastu koncertów zarówno klubowych, jak i większych plenerowych imprez, między innymi jako support Agnieszki Chylińskiej czy Oddziału Zamkniętego.
Album „Nów” doczekał się teledysków promujących materiał. „Ślady”, „Obojętność” i „Pani Domu” są efektem współpracy The Moon z Adamem Tarnowskim i Klip48.
Czerwiec 2017 to podpisanie umowy z Pronet Music, która zajmuje się szeroko pojętą promocją artystów. Jesienna odsłona USŁYSZ KSIĘŻYC LIVE 2017 to efekt współpracy zespołu z firmą Andrzeja Kusego.
Ciekawostką jest fakt, że The Moon wszystkie wydarzenia, na których termin ma wpływ, ściśle wiąże z… Księżycem. Tak też premiera płyty odbyła w się w dniu majowej pełni Księżyca, a kolejne teledyski mają wyznaczony dzień premiery przypadający na pełnię albo nów naszego satelity. Okładkę albumu „Nów” zdobi piękny Księżyc i Ziemia.

Chcesz zorganizować koncert zespołu The Moon? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com