POLECAMY

The Lollipops to przypomnienie o garażowych zespołach z lat 60. Grupa pokazuje, czym były piosenki, dopóki nie wymyślono muzyki pop. Gęsta ściana gitarowego brudu, pulsująca sekcja i wokal Kasi Staszko to znak rozpoznawczy zespołu. Może to tęsknota za amerykańskimi bezdrożami i plażami w Kalifornii sprawiają, że grupa prezentuje się tak autentycznie, szczególnie na koncertach w zadymionych klubach. Zespół otwarcie przyznaje, że lubi grać głośno, bo wtedy szczególnie uwidacznia się specyficzne połączenie głębokiego pogłosu gitar i melodyjnych piosenek. The Lollipops to także echo psychodeli i noise’owych wybryków sceny nowojorskiej.

Grupa ma na swoim koncie występy w klubach w całym kraju, a także na Festiwalu HEINEKEN Open’er 2010 w Gdyni. Punktem zwrotnym w karierze zespołu był występ na “Dniach Białej Flagi” w toruńskiej Odnowie, gdzie zespół poznał producenta Leszka BIOLIKA. Efektem tej znajomości był singiel “Good Girl”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem na Liście Przebojów “Trójki”, utrzymując się na niej przez 10 tygodni. Grupa dwukrotnie gościła na antenie “Trójki” w programie “Offensywa” w ramach koncertów “na żywo” ze studia im. Agnieszki Osieckiej.

O zespole pisała także prasa ogólnokrajowa, w tym “MACHINA”, a także liczne wydania internetowe.
We wrześniu 2010 r. The Lollipops zdobyli główną nagrodę na Festiwalu Gramy w Szczecinie. Zespół ma na swoim koncie 2 dema, wydane własnym sumptem w formie EP. Jesienią 2010 r. grupa nagrała debiutancki album “HOLD!”. Choć mamy tu do czynienia jednocześnie z zadziornymi refrenami i nostalgicznymi balladami, przywodzącymi na myśl stare filmy, całość tworzy spójny i sugestywny obraz. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że album został  nagrany w możliwie analogowy sposób, utrzymujący klimat zastany w piwnicy z grającym zespołem.

Chcesz zorganizować koncert zespołu The Lollipops?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com