POLECAMY

The Cuts tworzy muzykę, którą można określić mianem electro-rocka. Zespół powstał w roku 2006 w Pile. Po dwóch latach spędzonych na tworzeniu piosenek, koncertowaniu i pracy w studio, w styczniu 2008 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records. Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty “Syreny nad miastem” 3 marca 2009 roku. The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. Jurorzy festiwalu wybrali The Cuts i siedem innych zespołów spośród prawie trzystu zgłoszeń nadesłanych na konkurs. W roku 2009 zespół wystąpił na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie “Premiery” zagrał utwór “Pokój na jedną noc”.
The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie “CZŁOWIEK ROKU 2008” w dziedzinie “Kultura”, przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse.
Utwór “Pokój na jedną noc” zajął 4. miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. “Nadaje się! 2009”.
1 października 2010 ukazała się druga płyta zespołu, pt. “Czarny Świat”.
Tę płytę promował singiel „Anastazja”, który między innymi znalazł się na wydanej przez Polskie Radio “Czwórka” pierwszej w Polsce składance na pendrive.
W lutym 2011 roku do stacji radiowych i telewizyjnych trafił kolejny singiel i teledysk The Cuts – “Martwy Kwiat”. W marcu 2011 zespół otrzymał statuetkę SYRIUSZ 2011 – Nagrodę Prezydenta Miasta Piły w kategorii Sukces Kulturalny Roku.
W październiku 2011 ukazał się teledysk do piosenki „Ty i ja” zapowiadającej trzecią płytę The Cuts. Najbardziej rozpoznawalne piosenki The Cuts to: “Pokój na jedną noc”, “Kochać cię chcę”, “Smutna dziewczyna” i “Anastazja”.

Chcesz zorganizować koncert zespołu The Cuts?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com