POLECAMY

Tercet Egzotyczny znany także pod nazwą Isabela’s Vocal Group – obok Trubadurów najstarszy działający polski zespół muzyczny, założony w 1963 roku, wykonujący muzykę w stylu latynoamerykańskim. Wokalistką zespołu od 1963 roku jest Izabela Skrybant – Dziewiątkowska.

Tercet Egzotyczny powstał jesienią 1963 we Wrocławiu z inicjatywy Zbigniewa Dziewiątkowskiego. Główny wokal objęła żona muzyka, Izabela, natomiast drugim gitarzystą został wówczas Mieczysław Metelski, którego po 3 latach zastąpił Zbigniew Adamkiewicz. Autorem muzyki do większości piosenek był sam Dziewiątkowski, zaś słowa pisali najlepsi polscy tekściarze. Zespół wyróżniał się charakterystycznym imagem, na który składały się meksykańskie stroje i sombrera. W 1966 roku ukazał się pierwszy album zespołu, zatytułowany Tercet Egzotyczny, na którym znalazły się zarówno hiszpańskie klasyki, jak i polskie utwory. Wśród nich pojawiła się piosenka Pamelo, żegnaj.
Pierwsza wizyta grupy w USA zakończyła się sensacyjną recenzją w najważniejszej amerykańskiej gazecie codziennej The New York Times, której recenzent stwierdził, iż Tercet Egzotyczny wykonuje utwór Cu-cu-ru-cu-cu Paloma lepiej niż Harry Belafonte. Podczas następnej wizyty w tym kraju Tercet wystąpił już w najbardziej prestiżowych salach amerykańskich miast – Carnegie Hall i Radio City Music Hall. Po obejrzeniu jednego z koncertów w Chicago przez Bobby’ego Vintona zespół został osobiście zaproszony przez piosenkarza do jego programu TV. Również francuski piosenkarz i aktor Charles Aznavour bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat zespołu po wspólnym występie w Paryżu w 1973 roku.
Przez ponad 35 następnych lat Tercet Egzotyczny koncertował z powodzeniem na całym świecie, odwiedzając 49 razy USA. Dzięki Johnowi Bardelowi, który w latach 1967-75 był menedżerem zespołu, grupa mogła odwiedzić wielokrotnie takie państwa jak Holandia, Niemcy, Szwecja, Dania i Grecja. Mimo licznych fanów w rodzimym kraju, grupa przez cały ten czas była ignorowana przez polskie media. Dopiero w 1992 roku zaproszono Tercet Egzotyczny po raz pierwszy na festiwal w Sopocie, a entuzjastyczne przyjęcie publiczności spowodowało zmianę nastawienia polskich mediów do twórczości zespołu.
W lipcu 1999 na antenie TVP2 wyemitowano program Egzotyczne lato z Tercetem. Osiągnął on wysoką oglądalność i na prośbę widzów był powtarzany kilkanaście razy. W 2001 roku umarł Zbigniew Adamkiewicz. Pół roku później, 14 stycznia 2002, odszedł Zbigniew Dziewiątkowski. Mimo trudnej sytuacji Izabela Skrybant nie rozwiązała zespołu i do współpracy zaprosiła dwóch nowych muzyków – basistę bluesowego Włodzimierza Krakusa i gitarzystę jazzowego Janusza Konefała. Grupa po krótkiej przerwie ponownie wyruszyła w trasę koncertową, odwiedzając m.in. USA i Wielką Brytanię. W 2002 roku, w uznaniu zasług fonograficznych, wytwórnia Polskie Nagrania wręczyła Tercetowi specjalne wyróżnienie w postaci Diamentowej płyty. W 2006 roku, z okazji 40-lecia zespołu ukazała się składanka Greatest Hits z największymi przebojami w nowych wersjach.
Prezydent RP, Bronisław Komorowski decyzją z dnia 14.12.2010 przyznał Pani Izabeli Skrybant – Dziewiątkowskiej Zloty Krzyż Zasługi. Równocześnie dwóch muzyków Tercetu – Włodzimierz Krakus i Janusz Konefał otrzymało Srebrne Krzyże Zasługi za ponad 40 – letnią działalność na rynku muzycznym.
Parę dni wcześniej ówczesny Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Pan Bogdan Zdrojewski przyznał Pani Izabeli Skrybant – Dziewiątkowskiej medal „GLORIA ARTIS”.

W 2013 roku zespół obchodził 50 – lecie swojego istnienia, w którym to podczas swoich koncertów po raz kolejny wypełnił kompletem publiczności rynki miast, boiska sportowe i sale koncertowe!

Najpopularniejsze utwory: Pamelo żegnaj, W małej hacjendzie. Aktualna oferta koncertowa Tercetu Egzotycznego to dwie opcje:

– podstawowa z chórkiem, córkami Izabeli – Anią, Kasią i tancerzem Ireneuszem Mleczko,
– ponadpodstawowa, w której Tercetowi towarzyszy zespół muzyczny (z sekcją dętą).
W programie koncertu znajdują się najbardziej znane i lubiane przeboje Tercetu, jak również piosenki premierowe.
Atrakcyjność programu wzbogaca taniec artystyczny w wykonaniu Kasi i Irka oraz piękne kolorowe stroje całego zespołu.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Tercet Egzotyczny?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com