POLECAMY

Teatr Na Walizkach powstał w 2005 roku. Założony został przez trójkę aktorów: Annę Went, Łukasza Jędrzejczaka oraz Olega Yemceva – rosyjskiego komika i mima. Na przestrzeni minionych lat Teatr współpracował z wieloma aktorami z różnych części świata, czego wynikiem jest charakter dzisiejszych przedstawień. Są one bowiem rozumiane przez wszystkich, niezależnie od wieku i narodowości.

Inspiracją teatru są filmy z okresu kina niemego (Charlie Chaplin, Buster Keaton), rosyjska nowoczesna clownada, teatr improwizacji, teatr lalek czy pantomima.

Twórczość Teatru Na Walizkach to przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, teatru improwizacji, visual comedy, cyrk. Jego korzenie wywodzą się z pantomimy, ale zainteresowania i inspiracje wykraczają daleko szerzej poza sztukę mimu.

Teatr występował na wielu imprezach teatralnych i na festiwalach teatrów ulicznych w Polsce oraz wielokrotnie gościł za granicą, m.in. we Włoszech, w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Białorusi, Rumunii, Szwajcarii, a także na Słowacji, Ukrainie i Węgrzech, gdzie dzięki swej oryginalnej i „międzynarodowej” formie był entuzjastycznie przyjmowany. Członkowie Teatru Na Walizkach są zawodowymi aktorami.

W latach 2007-2015 występowali również pod szyldem Grupa Winegret na imprezach dedykowanych publiczności dorosłej: gościli na wielu festiwalach, zarówno teatralnych, jak i kabaretowych. Z wielu z nich przywozili nagrody lub wyróżnienia.

Chcesz zorganizować występ Teatru Na Walizkach? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com