POLECAMY

Fundacja Teatr Kubika powstała z potrzeby serca i pięknego zamysłu oraz odpowiedzi na zapotrzebowanie na kulturalne, pełne treści i bogactwa zjawisko artystyczne o najwyższym poziomie wykonania. Celem, jaki stawia sobie jest ubogacanie widzów w każdym wieku zarówno pięknem artystycznym i wprowadzeniem w niesamowity świat pantomimy, jak i rozbawieniem, dodaniem siły i radości ducha.

Cel jest jeden, zaś jego wykonanie z biegiem czasu się zmienia, poszerza, pogłębia. Swój zamysł realizuje nieprzerwanie od 2003 roku. Rozszerzając swoją działalność dąży do perfekcji.

Członkowie z ogromną pasją zajmują się produkcją przedstawień o profilu teatralno – cyrkowym, które realizują na terenie całej Polski. Jak z czarodziejskiego rękawa potrafią wyczarować teatrzyk dla dzieci, a w nim autorskie scenariusze, baśniowe scenografie, a także niezliczoną ilość niespodzianek, gier i zabaw realizowanych zarówno w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Nie straszne im żadne przeciwności losu, długie i dalekie podróże, wykonanie spektakli od Przemyśla do Szczecina, od Augustowa do Żar. Siłą jest przesłanie tego, co robią, a wspierają ich w tym własnoręcznie wykonane rekwizyty, stroje i scenografie, a także gabinet luster, duży namiot cyrkowy i inne. Bez względu czy jest to spektakl mikołajkowy, festyn rodzinny, czy też wakacyjna zabawa z piratami, potrafią wprowadzić widzów w niesamowity świat gry słowem i ciałem, w świat wyobraźni i fantazji.

Misją Teatru Kubika jest przekazywanie wartości oraz uwrażliwienie widza – zarówno dorosłego jak i dziecka – na świat artyzmu, teatru, sztuki. W czasie naszych spektakli dorosły na nowo staje się dzieckiem, odkrywa w swojej duszy dziecięcy świat baśni, marzeń i uczuć. Dzieciom zaś gwarantuje wrażenia zapierające dech w piersiach. A wszystko to okraszone radością, śmiechem i zabawą.

Przedstawienia dedykowane są dziecięcym grupom szkolnym, młodzieży, a także całym rodzinom. Teatr w czasie spektaklu potrafi zatrzeć granicę dzielącą widzów i artystów. Widzowie aktywnie uczestniczą w tym, co na scenie i poza sceną robi aktor, widz staje się żywą, aktywną częścią występu. Dzięki temu takie wydarzenie staje się niezapomniane, dodaje skrzydeł i otwiera widza na świat teatru. Poprzez promowanie szeroko pojętej sztuki edukują, uczą, bawią i wzruszają widza bez względu na to, w jakim jest wieku.

Chcesz zaangażować Teatr Kubika?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com