POLECAMY

Zespół tworzą profesjonalni muzycy – studenci i absolwenci Akademii Muzycznej we Lwowie. W repertuarze: piosenki ulicy lwowskiej, przeboje muzyki retro, utwory instrumentalne, polskie pieśni wojskowe, patriotyczne, piosenki ukraińskie, muzykę sakralną, utwory operowe i standardy jazzowe. Redaktor Ewa Szakalicka nagrała dla TV Polonia film o zespole „Kultura nie zna granic – Sześć Złotych”. Stale współpracują z Polskim Radiem Lwów, dwutygodnikiem „Kurier Galicyjski”.
Koncertowali w Polsce, Mołdawii, Łotwie, Ukrainie i Białorusi. Wystąpili jako „gwiazda wieczoru” na Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu, w XIV Nadbużańskich Spotkaniach Artystycznych w Hrubieszowie,  na II Przeglądzie Piosenki Kresowej w Jarosławiu, na Prezentacjach Kultury Polaków z Kresów Wschodnich i Bukowiny w Zielonej Górze oraz na XIV Spotkaniach z Piosenką Lwowską i Kresową „TA JOJ 2010”.
Są laureatami Festiwalu Kultury Kresowej w Mrągowie, Festiwalu Kultury Polskiej na Ukrainie w Łucku, Festiwalu Kultur Etnicznych na Ukrainie, Festiwalu Polska Wiosna w Mołdawii w Kiszyniowie.
Koncertowali podczas Dni Lwowa w Poznaniu, Kielcach, Radomiu. Bardzo wysoko ocenił nasz występ w Operze Narodowej w Kijowie Minister Kultury Ukrainy Wasyl Wowkun. Podczas obchodów 70. Rocznicy Agresji Rosji Sowieckiej na Polskę zaśpiewali przed przedstawicielami Polskiego Parlamentu i Kancelarii Prezydenta RP.
Wystąpili na jednej scenie z gwiazdami scen polskich Bernardem Ładyszem, Krystyną Łaniewską, Pawłem Kukizem, Andrzejem Beja – Zaborskim i Stanisławem Górką.

W ofercie:
– piosenki lwowskie i kresowe,
– pieśni wojskowe i patriotyczne (uroczystości patriotyczne),
– utwory instrumentalne,
– kolędy autorów lwowskich – kolędy tradycyjne (okres Bożego Narodzenia),
– przeboje jazzowe,
– piosenki ukraińskie,
– oprawa muzyczna Mszy świętej,
– piosenki religijne,
– arie.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Sześć Złotych?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com