POLECAMY

SuperDuo to zespół gitarowy, założony w 1984 roku przez Cezarego Krajewskiego  i Piotra Soszyńskiego. Po śmierci Cezarego Krajewskiego (zm.1997) zespół zawiesił działalność artystyczną. Została ona wznowiona po dołączeniu do zespołu Przemysława Hałuszczaka, gitarzysty flamenco i latino. Zespół współpracuje z Grzegorzem Kopalą – kompozytorem, wokalistą, aranżerem muzycznym i wokalnym. Grają przeboje sprzed lat oraz prezentują swój nowy projekt.
W latach 80. i 90. Super Duo był najsłynniejszym w Polsce duetem gitarowym, który grał muzykę gitarową w stylu słynnego trio Paco de Lucia/Al.di Meola/John McLaughlin (połączenie gitary jazzowej i flamenco).
Zespół koncertował w takich krajach jak:
Rosja, Czechy, Niemcy, Francja, Finlandia, Dania, Holandia, Korea, W. Brytania.
Jest laureatem kilku nagród na różnych festiwalach w kraju i za granicą:
FAMA `85
JAZZ JAMBOREE `85
ROSKILDE FESTIVAL `86 w Danii
Jazz Praha `87
OSET `89
De-Bron Dalfsen Holland `90
MUSE `90 BERLIN
W czerwcu ’92 zespół występował w Royal Festival Hall i Barbican Centre w Londynie.
Muzyka zespołu to połączenie wirtuozerii, biegłości technicznej palców z ogromną wrażliwością i subtelnością serc. Precyzja, nastrój, gorące klimaty – to emocjonujące, szalone unisono muzyków i słuchaczy. Tradycyjne, niemalże surowe brzmienie gitar wsparte współczesnym beatem i groove’ami to gitarowa uczta dla fanów sześciu strun w każdym wieku.
Do tej pory Super Duo wydał 6 płyt:
“Głuche Krokodyle” Polskie Nagrania 1986 LP
“Super Duo” Pronit 1987 LP
“Polish Jazz” Vol.1 Emscherland (Rfn) 1989 CD
“Głuche Krokodyle” Polskie Nagrania 1993 CD
“Superduo 3″ Polskie Nagrania 1994 CD + Cass
14 marca 2011 miała miejsce premiera najnowszego albumu “GITAROLO” wydanej przy udziale Agencji Fonograficznej Polskiego Radia. Album zawiera płytę CD i bonusowy DVD.

Chcesz zorganizować koncert zespołu SuperDuo?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com