POLECAMY

Zespół STAUROS powstał w 1997 roku na Śląsku. To pełna optymizmu i pozytywnej energii sześcioosobowa grupa, w skład której wchodzą: Danuta Kuchta – wokal, Damian Magoń – gitara akustyczna, instrumenty klawiszowe, Sławomir Rozmus – akordeon, instrumenty klawiszowe, Andrzej Kowalski – gitara elektryczna, Jasiek Lorek, który zastąpił w zespole Adama Mrozka – gitara basowa, Krzysztof Pazdro – perkusja.
„STAUROS” nie posiada żadnej filozofii, nie chcą również być zaszufladkowani. Chcą natomiast dzielić się radością, jaką czerpią z grania i pisania, tworzenia i bawienia się tym, co robią. Przekazywanie pozytywnej energii podczas koncertów sprawia, że sześcioosobowa grupa ma jeszcze więcej werwy do tworzenia kolejnych, wpadających w ucho utworów.
Swoją wspólną przygodę z muzyką rozpoczęli, grając muzykę innych wykonawców w klubach, pubach, podczas koncertów plenerowych, a potem także w dużych salach koncertowych. Po pewnym czasie jednak doszli do wniosku, że czas wydać własną płytę z własną muzyką, więc zaczęli pracę nad materiałem do pierwszej płyty. I tak jesienią 2000 roku podpisali kontrakt na płytę „DLA WAS”. W 2001 roku płyta ukazała się w sklepach, a pierwszym singlem promującym płytę był kawałek „Jaki tu spokój”, który wykorzystano w czołówce kultowego filmu „E=mc²”.
Jesienią 2003 roku pojawiła się druga płyta zatytułowana „JESTEŚMY” z takimi piosenkami jak „Bal”, „Jesteśmy” czy „Numer 1”. Nowością na tej płycie jest pojawienie się sekcji dętej, która ubarwiła całość i sprawiła, że niektóre utwory stały się jeszcze bardziej wpadające w ucho. Dzięki doświadczeniom zdobytym przy pierwszej płycie, druga okazała się dojrzalsza, owocując ciekawszymi tekstami piosenek i brzmieniem muzycznym.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Stauros?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com