POLECAMY

Spring Rolls to młody, rockowy zespół muzyczny związany na co dzień z kilkoma miastami: Kraśnikiem, Lublinem i Krakowem. Tworzy go czterech pełnych życia i energii młodych ludzi, którzy sprawiają, że koncerty Spring Rolls’ów to godzinny zastrzyk mocnego gitarowego grania przede wszystkim własnych kompozycji, ale także coverów znanych i lubianych zespołów rockowych. Mieszanka nowego ze starym. To chyba najlepsza i najkrótsza recenzja muzyki jaką proponuje Spring Rolls!

Wybrane występy zespołu w poprzednich plenerowych sezonach koncertowych:
– na Juwenaliach Politechniki Lubelskiej przed zespołem Video,
– podczas Lubelskich Dni Kultury Studenckiej Medykalia 2015 supportując Patrycję Markowską,
– na trasie Radia Lublin w dwóch miastach: Hrubieszowie grając przed znaną wokalistką Dodą i Annopolu występując przed zespołem Piersi,
– na dniach Tarnogrodu grając przed zespołem Myslovitz,
– na Eko Festiwalu w Józefowie na Roztoczu i Józefowie nad Wisłą supportując zespół Enej,
– podczas dni Jeżowych grając przed zespołem LemON,
– na scenie Cieszanów Rock Festiwal 2015 ,
– podczas Dni Międzyrzeca 2016 supportując The Dumplings i T.Love,
– na Maliniakach 2016 w Kraśniku grając przed Kamilem Bednarkiem,
– na festynie miejskim w Hrubieszowie w 2016 roku występując przed zespołem Harlem i Andrzejem Piasecznym,
– na rynku Starego Miasta w Sandomierzu podczas Pożegnania Wakacji 2016 supportując Kasię Kowalską,
– na dożynkach Powiatu Kraśnickiego 2016 występując przed Andrzejem Piasecznym.

Wiosną 2014 roku zespół nagrał płytę demo pt.”New Born”, na której znajdują się trzy anglojęzyczne piosenki: Entropy, Breaking the silence i The One.
W maju 2015 roku zespół wydał singiel Lunatics, któremu po raz pierwszy towarzyszył teledysk, nakręcony przez reżysera Gabriela Piętkę.
Na przełomie roku 2015/2016 zespół rozpoczął pracę nad rejestracją swojej debiutanckiej płyty. Nagrania odbyły się w Studiu Kamienica w Warszawie, które mieści się przy teatrze Emiliana Kaminśkiego Kamienica.
Muzyka Spring Rolls’ów regularnie gości na antenie Radia Lublin, zajmując czołowe miejsca na Lubliście, ich muzykę i wywiady można również usłyszeć w Radiu Centrum, Radiu 17, Radiu UJOT FM, a także w Programie Czwartym Polskiego Radia.
Za produkcję muzyczną albumu odpowiada Lech Pukos. Miksem i masteringiem płyty zajmuje się dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Produkcja Muzyczna Roku” polski inżynier dźwięku Jacek Miłaszewski. Podczas nagrań w Kamienicy zespół poznał znanego polskiego aktora Marcina Kwaśnego, który wystąpił w teledysku do pierwszego singla zatytułowanego RGB, promującego nadchodzący album. Premiera klipu do singla odbyła się we wrześniu 2016 roku za pośrednictwem ogólnopolskiego portalu Interia Muzyka.

Zespół podczas sezonu koncertowego 2017 planuje szeroką promocję materiału z nowego krążka.

Grupa chętnie bierze udział także w ogólnopolskich przeglądach muzycznych, na których często bywa doceniany przez jury. Dla przykładu Spring Rolls są laureatami m.in.: Rock Alert Festiwal 2014 w Lubartowie, Parkowa Fest Rock 2015 w Radomiu, Rock w MOK 2016 w Międzyrzecu Podlaskim, Rock Master Reaktywacja 2016 w Pabianicach, Rockowisko 2016 w Zwierzyńcu.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Spring Rolls?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com