POLECAMY

Zamojski zespół Solaris został założony przez wokalistę Piotra Wójcika w roku 1990. Twórczość zespołu oscyluje pomiędzy muzyką dyskotekową a muzyką pop, którą śmiało można określić jako muzykę taneczną Disco-Dance. Na płytach zespołu znalazły się piosenki, które są śpiewane od wielu lat w całej Polsce, są to m.in.: „Samotność jak zły sen”, „Nie chcę ciebie stracić”, „Martwe słowa”, „Zabawa trwa”, „Ściągaj ubranie”, „Wracaj wracaj” itd. Piosenki zespołu ukazywały się na licznych składankach płytowych. Utwory „Deszczowa opowieść nad ranem” oraz „Zostań ze mną jeszcze raz” przez wiele miesięcy gościły na Europejskiej Liście Przebojów Polskiego Radia Lublin.
Jednak w ostatnich latach największym przebojem zespołu stała się tytułowa piosenka z albumu Solaris – „Szmaragdy i diamenty” wydanego w 2008 roku przez warszawskie wydawnictwo płytowe Ryszard Music. Piosenka ta stała się dzwonkowym hitem w Mobil Phone, plasując się w pierwszej dziesiątce ściąganych dzwonków na telefony komórkowe w Polsce. Inne, również przebojowe piosenki z tej płyty, spodobały się twórcom seriali telewizyjnych TVP i tak piosenka „I już zawsze tak będzie” znalazła swoje miejsce jako tło muzyczne w jednym z odcinków serialu „M jak Miłość”, natomiast piosenka „Baj baj baj” w serialu „Londyńczycy”.
Bardzo szybko zaowocowało to wydaniem kolejnej płyty Solaris – „Czuję moc”. Dzięki właścicielowi Mobil Phone – niemieckiemu koncernowi medialnemu Bauer, już po sześciu miesiącach od wydania ostatniego krążka światło dzienne ujrzało wydawnictwo, na którym pojawiły się kolejne przeboje: „Ten Twój Styl”, „Sexi Girl”, „To Ja Najwierniejszy Cień” czy „Goń Swe Marzenia”.
Tytułowa piosenka „Czuję moc” wzbudziła sporo emocji jako kandydatka do krajowych eliminacji konkursu Eurowizja. Po raz pierwszy płyty zespołu Solaris trafiły na półki sieci Empik, Media Markt, Kolporter oraz Ruch. Płyta ukazała się również jako dodatek do dwutygodnika „Tina”.

W roku 2012 SOLARIS wystąpił w Disco Hit Kobylnica z dwiema piosenkami: „Biała Dama” w części konkursowej i oczywiście z piosenką „Szmaragdy i diamenty” w części Koncert Gwiazd. W roku 2013 z piosenką „Szmaragdy i diamenty” zespół wystąpił w Ostródzie, utwór był nominowany do „Hit Wszech Czasów Disco Polo”!

9 czerwca 2014 roku w telewizji Polo TV miała miejsce premiera albumu „Tylko z Tobą”, który został wydany przez warszawskie wydawnictwo muzyczne FOLK. Miesiąc później Solaris wystąpił w Operze Leśnej w Sopocie podczas Festiwalu Dobrej Zabawy 2014, gdzie wystąpiły największe gwiazdy polskiej muzyki tanecznej, takie jak Boys, Classic i Weekend.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Solaris?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com