POLECAMY

Barwne osobowości, energiczna muzyka, słowiański duch. To najkrótsze określenie zespołu Słowiany – jednego z najbardziej interesujących zespołów folk – rockowych w Polsce. Ich muzyka to ogromna dawka pozytywnej energii, która przyciąga wszystkich, niezależnie od wieku. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy małżeństwa z Ukrainy, absolwentów Akademii Muzycznej,  Oleksandra i Iryny Dracz. Nazwa SŁOWIANY jest ściśle związana z muzyka, którą wykonuje zespół.

Zespół składa się z sześciu profesjonalnych muzyków z Polski, Ukrainy i Francji, w tym trzech wokalistów. Wykorzystują różne instrumenty: znany w Europie wschodniej akordeon i skrzypce łączą z mocnym brzmieniem gitary elektrycznej i kontrabasu, a także z nowoczesnym brzmieniem akustycznej perkusji. Wokalistka ma niezwykły folkowy głos, który trudno spotkać w Europie. Ostatnim czasem rockowe brzmienie i huculskie rytmy stały się dominującą barwą ich muzyki.

O sobie mówią: „Jesteśmy grupą przyjaciół, których łączy muzyka. Gramy utwory własne i aranżujemy najbardziej znane folkowe piosenki z różnych słowiańskich krajów. Śpiewamy w różnych językach: ukraińskim, polskim, serbskim, bułgarskim, gruzińskim”.

Słowiany zagrali mnóstwo koncertów na terenach Polski, wystąpili na wielu znanych festiwalach takich jak: 32. Łemkowska Watra w Żdyni, VIII Peniński Festiwal Kultur Górskich, XXV Muzyczne Dialogi nad Bugiem. W 2014 roku wzięli  udział w 8. edycji programu telewizyjnego „Must Be The Music”, uzyskując tam najlepszą możliwą ocenę od jurorów.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Słowiany? zadzwoń 604 349 905; 728 801 721 lub napisz: biuro@agencjaluxart.com