POLECAMY

Polski muzyk, lider, główny kompozytor i założyciel zespołu Akcenty, przemianowanego w 1976 r. na Kombi. Gra na instrumentach klawiszowych, jest również autorem tekstów. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Ojciec perkusisty Tomasza Łosowskiego. Zasłynął tym, że przerobił organy elektronowe Junost oraz wykonał do nich kilka własnych układów elektronicznych, dzięki czemu uzyskał możliwość kreowania zupełnie nowych brzmień. Do dzisiaj modyfikuje fabryczne syntezatory w poszukiwaniu własnych barw dźwięku, a jego instrumentarium wciąż fascynuje pasjonatów muzyki elektronicznej. Stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie Kombi, jest kompozytorem takich przebojów jak: „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię – za późno”, „Przytul mnie”, „Wspomnienia z pleneru”, „Taniec w słońcu”, „Za ciosem cios” i „Nietykalni – skamieniałe zło”. Skomponował ponad 80 utworów. Jego kompozycja instrumentalna „Bez ograniczeń energii” była jedną z muzycznych czołówek TVP, w latach 1982-2007 otwierała program „5-10-15”.

Jesienią 1983 ukazała się na antenie radiowej Trójki piosenka Łosowskiego z tekstem Marka Dutkiewicza „Słodkiego miłego życia”. W roku 1984 r. piosenka ta podbiła publiczność XXI Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu; zespół wielokrotnie nią bisował i wygrał nagrodę publiczności. Stała się największym hitem w historii Kombi i do dzisiaj jest jego muzycznym logo. Zaliczana jest przez różne plebiscyty radiosłuchaczy do grona największych polskich przebojów okresu powojennego.

W 2004 r. wznowił działalność zespołu występując początkowo jako Łosowski, następnie przyjął szyld Łosowski – lider Kombi, by od 2013 r. występować jako Kombi Łosowski, a od grudnia 2014 r. ponownie jako Kombi.

13 maja 2016 r. nakładem wydawnictwa In Rock ukazała się książka „Kombi. Słodkiego miłego życia. Prawdziwa historia” autorstwa Sławomira Łosowskiego oraz Wojciecha Korzeniewskiego.

W 2019 roku muzyk obchodzi 50-lecie swojej działalności artystycznej, które uczcił koncertem Kombi w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Na scenie gościnnie wystąpili również Leszek Możdżer, MC Silk, Andrzej Nowak i DJ Spox.

Zobacz także: Kombi.

Chcesz zorganizować koncert Sławomira Łosowskiego?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com