POLECAMY

Sławomir Łosowski, mistrz elektronicznych brzmień, legendarny lider zespołu KOMBI.

Twórca hitów: Przytul mnie, Słodkiego miłego życia, Za ciosem cios, Wspomnienia z pleneru, Taniec w słońcu, Bez ograniczeń energii, Kochać cię za późno, Nietykalni – skamieniałe zło… wraca z nową płytą Zaczarowane miasto. Album zawiera pięć piosenek i pięć utworów instrumentalnych. Dwa spośród instrumentali – tytułowe Zaczarowane miasto oraz Casablanca – ramadan to dawne kompozycje, ale w zupełnie nowej aranżacji. Do albumu dołączony został drugi krążek – największe hity Łosowskiego live, oczywiście w oryginalnym wykonaniu i brzmieniu artysty, zarejestrowane na koncertach w Gdańsku i Łebie. Dodatkowo jest także płyta DVD, zawierająca pięć instrumentali live oraz trzy klipy do piosenek z nowej płyty. Razem jest to trójpłytowy album zilustrowany grafikami Łosowskiego. Nowe kompozycje są bardzo różnorodne, a jednocześnie utrzymane w osobistym stylu Łosowskiego, tak trudnym do zaszufladkowania, zarówno w zakresie gatunku, jak też mody. Różnorodność rozciąga się od pop-rockowej piosenki Niebo, które czeka, do bliskiego muzyce fusion instrumentalnego utworu Powracający dźwięk. Większość kompozycji zagrana jest z mocno podkreślonym rytmem i zdecydowanie tanecznym bitem. A wszystkie – z dużą ilością znakomitych brzmień syntezatorowych, w które świetnie wkomponowują się towarzyszący liderowi muzycy. Nowe utwory pełne są muzycznej radości i pozytywnej energii. Niektóre mają subtelne nawiązania do miejsc lub wydarzeń, które zainspirowały twórcę. Piosenka Pekin – digital sound powstała w klimacie chińskiej fascynacji i refleksji, a w instrumentalu Wyspa mgieł oczywiście chodzi o Irlandię. Instrumentalna Casablanca – ramadan jest pamiątką z dłuższego pobytu w Maroku. Piosenka Czerwień i czerń, intensywna i namiętna, ma inspiracje andaluzyjskie. W nagraniu płyty Łosowski wykorzystał głównie swoje analogowe syntezatory na czele z legendarnym Prophet – 5. Uzyskanie wielu nasyconych i żywych barw możliwe było dzięki wyobraźni artysty oraz – jak zwykle u Łosowskiego – jego własnym modyfikacjom instrumentów. Obok tych brzmień słychać także jego różnorodne własne sample oraz głos muzyka przetworzony przez vocoder. Obok lidera w nagraniu płyty udział wzięli towarzyszący mu na co dzień muzycy: wokalista Zbyszek Fil i perkusista Tomasz Łosowski. Pierwszy z nich mocnym, zdecydowanie męskim głosem nadaje piosenkom wyrazisty charakter. Drugi dynamiczną grą podkręca całość. Gościnnie w nagraniu kilku utworów uczestniczyli: Agnieszka Burcan – znakomicie wkomponowane wokalizy i chórki, Wojciech Pilichowski – gitara bas, Marek Raduli – gitara oraz Tomasz Bakota – gitara.
SŁAWOMIR ŁOSOWSKI prezentuje swój autorski koncert “ZACZAROWANE MIASTO”.
W czasie koncertu można usłyszeć w oryginalnym wykonaniu wszystkie najbardziej znane przeboje i hity Łosowskiego od Wspomnień z pleneru, Tańca w słońcu, Przytul mnie do Nietykalni – skamieniałe zło, Za ciosem cios, Kochać cię za późno i oczywiście Słodkiego, miłego życia oraz najnowsze utwory takie jak Pekin – digital sound. W finale wykonywany jest tytułowy utwór Zaczarowane miasto w nowej, rozbudowanej wersji koncertowej z zaaranżowanymi specjalnie do tego utworu sztucznymi ogniami i laserami.
Oryginalne brzmienie instrumentów klawiszowych kompozytora i jego styl gry, które były tak charakterystyczne dla muzyki KOMBI, nabierają dziś nowego, szczególnie atrakcyjnego wymiaru. Całość repertuaru Łosowski wykonuje na swoich słynnych, modyfikowanych przez siebie analogowych syntezatorach i samplerach z wykorzystaniem najnowszej technologii elektroakustycznej. Występuje z wokalistą Zbigniewem Filem i perkusistą Tomaszem Łosowskim.
“ZACZAROWANE MIASTO” to świetnie brzmiący i niezwykle energetyczny koncert Sławomira Łosowskiego. Porusza słuchaczy bogactwem muzyki, ekspresją wykonania i aranżacją świetlną.

Chcesz zorganizować koncert Sławomira Łosowskiego?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com