POLECAMY

Zespół Shannon został założony przez Marcina Rumińskiego w 1994 roku w Olsztynie. Od momentu powstania, grupa wielokrotnie zmieniała swoją postać, by od początku nowego tysiąclecia uplasować się na stałe wśród czołówki profesjonalnych reprezentantów muzyki celtyckiej z Polski, rozpoznawalnych w wielu krajach Europy i świata. Shannon istnieje od ponad 20 lat na scenie, zespół był wielokrotnie nagradzany.

Wraz z zespołem ELPHIN od 2002 roku współtworzyli Dublin Dancers – jedno z pierwszych, irlandzkich show tanecznych w Polsce. Na koncie mają również współpracę ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Grzegorzem Turnauem, Szamanem z Tuvy – Gendosem, uczestnictwo w „Jazz Campingu – Kalatówki”, występy na międzynarodowych festiwalach muzyki.

Częste łączenie nurtów muzyki celtyckiej (irlandzkiej, szkockiej, bretońskiej) i world z rockiem, jazzem czy popem od lat stanowi charakterystyczną cechę stylu SHANNON, który, choć modyfikowany, zawsze brzmi rozpoznawalnie. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki stałemu prowadzeniu zespołu przez lidera Marcina Rumińskiego, który prócz nieustannie rozwijanej umiejętności gry na irlandzkich whistlach i mandolinie, od lat przykuwa uwagę słuchaczy rzadko wykorzystywaną w tym nurcie umiejętnością śpiewu alikwotowego (Tuva, Mongolia).

W dorobku grupy znajdziemy albumy studyjne, ścieżkę dźwiękową do filmu „1409 Afera na zamku Bartenstein”, singiel z grupą „Ryczące 20-tki”, projekt z szamanem z Tuvy – Gendosem, show taneczny z trójmiejską grupą tańca irlandzkiego „Elphin”, funkcjonujący przez dwa sezony SHANNON UNPLUGGED oraz od 2013 projekt z orkiestrą kameralną – CELTIC RIVERS ORCHESTRA wraz z jego drugą odsłoną „Spring Storm” (planowana premiera w 2018 r.). Celtic Rivers Orchestra jest kolaboracją zespołu Shannon z Orkiestrą Kameralną. Wszystkie orkiestracje do tego zespołu zostały wykonane przez legendę polskiego jazzu, multiinstrumentalistę, kompozytora i aranżera Zbigniewa Namysłowskiego.

Od jesieni 2013 roku Shannon jest zespołem międzynarodowym, do którego dołączył na stałe znakomity irlandzki gitarzysta tradycyjny młodego pokolenia – Oisin Dillon.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Shannon?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com