POLECAMY

Shamrock liczy sobie już wiele wiosen. Powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie której późniejsi założyciele zespołu, urzeczeni otaczającym ich pięknem Zielonej Wyspy, postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock. Grupa od początku swego istnienia jest kojarzona z muzyką celtycką, sama nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii. Utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jig’i i reel’e, do jakich przywykło ucho znawcy gatunku, jak i zaaranżowane na „Sham-rockowy” sposób żywiołowe i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej zarówno irlandzkiej, jak i polskiej, a także nieco bardziej współczesne stylistycznie, aczkolwiek nawiązujące do niej.

Zespół kilkakrotnie prezentował się w telewizji, będąc gościem muzycznym programów TVP 1, TVP 2, POLONIA: „Kawa czy Herbata”, „Pytanie na śniadanie”, Teleexpress. Był gościem wielu audycji programów Polskiego Radia. Jednak największym wydarzeniem w historii zespołu była nominacja w roku 2003 do nagrody Fryderyk w kategorii ALBUM ROKU Etno/Folk za płytę „Celtic”. W związku z nominacją do nagrody, muzycy grupy zostali członkami Akademii Fonograficznej ZPAV, która pełni rolę jury przy wyborze laureatów tej nagrody.

Nominacja była wydarzeniem, które przyniosło zespołowi nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk – Włócznia Jaćwinga w kategorii wydarzenie kulturalne roku 2003.

Zespół zagrał na wielu scenach. Niektóre z nich to m.in.: Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja” w Warszawie, Folk Fest – Krotoszyn, Festiwal Kultury Celtyckiej – Dowspuda, Celt – Poznań, Euro Folk – Sanok, Ethnosfera Festiwal – Skierniewice, Euro Folk – Zamość, Shantie’s – Kraków.

Grupa grała także na festiwalach zagranicznych. Na Litwie zespół zagrał wiele koncertów, w trakcie kilku z tras koncertowych rozgrzewał publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji – Skamp. Podczas pobytu w Irlandii i Szkocji był uczestnikiem Festiwalu w mieście Sligo, w którym to członkowie zespołu brali udział w sesjach muzycznych w pubach irlandzkich.

Program świąteczny

Shamrockowa kolęda, bardzo nastrojowa i radosna. Bo kolęda może być zagrana i wyśpiewana na wiele sposobów… Niespotykany dotąd program artystyczny, łączący tradycyjną muzykę celtycką, w jej najbardziej nastrojowym brzmieniu, z utworami bożonarodzeniowymi. Połączenie klimatów muzyki folkowej z pięknymi pieśniami sakralnymi dało zupełnie nową przestrzeń artystyczną skłaniającą do wyciszenia i zadumy oraz radości z przyjścia Jezusa na świat. W świątecznym programie można odnaleźć całe bogactwo celtyckiej muzyki, od skocznych jigów po nastrojowe ballady, wplecione w rodzime kolędy.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Shamrock?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com