POLECAMY

Shamrock liczy sobie już wiele wiosen. Powstał w 1995 roku po wyprawie do Irlandii, w trakcie której późniejsi założyciele zespołu, urzeczeni otaczającym ich pięknem Zielonej Wyspy, postanowili jej cząstkę zabrać ze sobą. Ponieważ najlepszym nośnikiem emocji jest muzyka, powołali do życia Shamrock. Grupa od początku swego istnienia jest kojarzona z muzyką celtycką, sama nazwa oznacza trójlistną koniczynkę – symbol Irlandii. Utwory znajdujące się w repertuarze grupy to zarówno jig’i i reel’e, do jakich przywykło ucho znawcy gatunku, jak i zaaranżowane na „Sham-rockowy” sposób żywiołowe i dynamiczne utwory zaczerpnięte z tradycji muzycznej zarówno irlandzkiej, jak i polskiej, a także nieco bardziej współczesne stylistycznie, aczkolwiek nawiązujące do niej.

Zespół kilkakrotnie prezentował się w telewizji, w programach TVP 1, TVP 2, POLONIA: „Kawa czy Herbata”, „Pytanie na śniadanie”, „Teleexpress”. Był gościem wielu audycji programów Polskiego Radia. Jednak największym wydarzeniem w historii zespołu była nominacja w roku 2003 do nagrody „Fryderyk” w kategorii ALBUM ROKU Etno/Folk za płytę „Celtic”. W związku z nominacją do nagrody, muzycy grupy zostali członkami Akademii Fonograficznej ZPAV, która pełni rolę jury przy wyborze laureatów tej nagrody.

Nominacja była wydarzeniem, które przyniosło zespołowi nagrodę Prezydenta Miasta Suwałk – Włócznia Jaćwinga w kategorii wydarzenie kulturalne roku 2003.

Grupa grała zarówno podczas festiwali w Polsce, jak i na festiwalach zagranicznych. Zespół zagrał wiele koncertów na Litwie, w trakcie kilku z tras koncertowych rozgrzewał publiczność przed takimi sławami jak Brainstorm, Ottawan czy litewski reprezentant na Eurowizji – Skamp. Podczas pobytu w Irlandii i Szkocji grupa była uczestnikiem Festiwalu w mieście Sligo, w którym to członkowie brali udział w sesjach muzycznych w pubach irlandzkich.

Program świąteczny

Kolędowanie z SHAMROCKIEM to świąteczny muzyczny projekt bożonarodzeniowy, który nawiązuje do bogatej, i lubianej przez nas wszystkich tradycji kolędowania. W tym pięknym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia, Shamrock daje swoim słuchaczom możliwość uczestniczenia w niesamowicie klimatycznym wydarzeniu, jakim bez wątpienia są koncerty kolędowe.  Wszyscy uwielbiamy wspólne kolędowanie, śpiewanie znanych kolęd i pastorałek. Kolędowanie z grupą Shamrock to najbardziej znane, polskie kolędy i pastorałki oraz własne kompozycje w aranżacjach zespołu, przeplatane i wzbogacone tradycyjnymi, energicznymi melodiami irlandzkimi. Widownia razem z zespołem będzie mogła zaśpiewać kolędy „Przybieżeli do Betlejem”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Z narodzenia Pana”, „Mizerna Cicha” i wiele  innych.

Chcesz zorganizować koncert zespołu Shamrock ?  zadzwoń    604 349 905;   728 801 721    lub  napisz:   biuro@agencjaluxart.com